“У будь-якій точці країни можуть з’явитися ракети”. У Повітряних силах вважають, що відновити польоти цивільної авіації в Україні поки неможливо

Відновлення пасажирських авіарейсів в Україні під час воєнного стану є малоймовірним, оскільки загроза ракетних ворожих ударів є по всій території держави. Про це 28 липня сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону, який транслювало ТСН.

Він прокоментував заяву керівника компанії Ryanair щодо потенційної можливості відновлення польотів цивільної авіації в Україні цьогоріч.

“Важко зрозуміти, як можна у стані війни взагалі проводити польоти. Бачите, ми мали “зерновий коридор”, із якого Росія вийшла одноосібно – вони що, з Росією будуть домовлятися, щоб та не обстрілювала гуманітарні авіаційні коридори, чи як?” – зазначив Ігнат.

Він пояснив, що в Україні під час воєнного стану всі аеродроми – оперативні. До того ж балістичні ракети окупантів можуть долітати до цілі за лічені хвилини.

“У нас війна, воєнний стан, долітає всюди, у будь-якій точці країни можуть з’явитися ворожі ракети, ворожі дрони. Скільки летить “Кинджал”, ви теж прекрасно знаєте”, – нагадав прессекретар Повітряних Сил ЗСУ.

Він також вказав на складність страхування бортів і пасажирів у країні, яка воює.

На запитання журналіста, чи можливо запустити цивільні рейси з Ужгорода, де злітна смуга аеропорту розташована на українській території, але в повітря літак піднімається фактично над Словаччиною, Ігнат відповів, що ворог може обстріляти сам аеропорт.

“А по стоянці літаків вони не можуть бити, говорити, що там західна техніка зосереджена? Це ж звична практика терористів-росіян – бити по об’єктах, а потім говорити, що там щось із Заходу натягли. Це буде ціль №1 для ворога, і вони це не приховують”, – сказав речник.

На запитання, чому в Ізраїлі працює цивільна авіація, хоча країна теж постійно зазнає ракетних обстрілів, представник Повітряних сил відповів, що Ізраїль може повністю захистити свій повітряний простір, оскільки це невелика країна. Водночас в України – велика територія, на яку летять ракети різних типів і з різних напрямків.

“Звісно, дуже хочеться, щоб уже запрацювала авіація. Але в нас перекритий повітряний простір станом на зараз і, думаю, не скоро його ще відкриють”, – підсумував Ігнат.

Контекст:

Україна закрила свій повітряний простір 24 лютого в день повномасштабного вторгнення російських військ.

Улітку 2022 року в Закарпатській області обговорювали можливість початку польотів із міжнародного аеропорту Ужгород, де літак, який злітає, потрапляє одразу в небо Європейського союзу. Однак голова Закарпатської ОВА наголосив, що поки йдеться тільки про оновлення аеропорту, але не про відновлення його роботи.

Державне підприємство обслуговування повітряного руху (“Украерорух”) обіцяло, що український повітряний простір буде відкрито одразу після завершення воєнних дій і перемоги України. “Украерорух” наголошував, що Україна не відновить польотів цивільних літаків, поки це не буде абсолютно безпечно.

Однак у червні 2023 року голова Львівської ОВА Максим Козицький заявив, що Україна на переговорах із ЄС порушила питання відкриття аеропорту Львів. За його словами, ішлося про гуманітарний коридор за прикладом “зернової угоди”, який би забезпечував Євросоюз.

У липні 2023 року головний виконавчий директор лоукостера Ryanair Майкл О’Лірі заявив, що компанія розглядає зокрема можливість “запланувати невелику кількість рейсів уже наприкінці цього року”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *