Подоляк прокоментував “переговорне скиглення” Путіна й озвучив росіянам план із чотирьох кроків для виходу на переговори

Переговори з Росією можливі після того, як країна-окупант виведе свої війська з України й відповість за воєнну агресію. Про це 28 липня у Twitter заявив радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

“Традиційне “переговорне скиглення” росіян продемонстроване знову: “З нами відмовляються розмовляти!” Так, відмовляються. Бо це безглуздо”, – написав радник глави ОП.

Він наголосив, що переговори з РФ не відбуваються, оскільки саме Росія підриває міжнародне право і глобальний порядок безпеки, організувала масштабну, криваву, неспровоковану війну в Україні й демонстративно тероризує крилатими ракетами цивільне населення, убиваючи тисячі українців.

“Про що і з ким тут говорити? Якщо Москва хоче переговорів, шлях відомий: 1. Пішли з України. 2. Змінили політичну еліту. 3. Визнали воєнні злочини. 4. Видали авторів війни трибуналу. Хіба щось не зрозуміло?” – резюмував Подоляк.

Традиційне «переговорне скиглення» росіян продемонстроване знову: «З нами відмовляються розмовляти!» Так, відмовляються. Бо це безглуздо. Бо саме Росія підриває міжнародне право та глобальний безпековий порядок, організувала масштабну, криваву неспровоковану війну, демонстративно…

— Михайло Подоляк (@Podolyak_M) July 28, 2023

Президент країни-окупанта РФ Володимир Путін 28 липня на саміті Росія – Африка в Санкт-Петербурзі (РФ) вкотре заявив, що США й НАТО разом з Україною відмовляються від переговорів із РФ, хоча Москва до них нібито готова.

Схожу заяву цього самого дня зробив і прессекретар російського президента Дмитро Пєсков. “Росія зберігає відкритість до врегулювання щодо України, а Київ навіть зараз, у досить непростій для себе ситуації, відкидає можливість діалогу”, – заявив він.

Контекст:

Росія почала повномасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. Фактично РФ розв’язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частину Донецької й Луганської областей.

У квітні 2022 року сили оборони України вигнали окупантів із північних областей країни, восени деокупували частину Херсонської, Миколаївської й Харківської областей.

Переговори про закінчення війни Україна й Росія вели на рівні делегацій. У лютому – березні 2022 року відбулося чотири очні раунди, також делегації зустрічалися у відеоформаті.

Переговорний процес припинено, тому що з російського боку немає конкретики, яку можна було б обговорювати, пояснювали в Офісі президента України 17 травня 2022 року.

У Кремлі неодноразово вимагали капітуляції й погодження на умови РФ. Президент Росії Володимир Путін вимагав від України припинити вогонь і негайно сісти за стіл переговорів, відкинувши, що повернення Україні її територій буде на порядку денному.

В інтерв’ю CNN, яке вийшло у вересні, Зеленський заявив, що не бачить можливостей для переговорів із Путіним.

Україна в листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, у яку входить 10 пунктів. Одним із головних положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Зеленський закликав не нав’язувати Україні форматів досягнення миру з Росією. За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, Київ готовий лише до тих переговорів, які не призведуть до заморожування конфлікту чи територіальних поступок.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *