Колір сечі: 5 змін, на які терміново необхідно звернути увагу

Сеча зазвичай прозора, як вода, злегка жовтувата і майже без запаху. Зміни вказують на дуже специфічні захворювання, наприклад, печінки або нирок, інформує Ukr.Media.

Кожна людина повинна мочитися близько восьми разів на день, при цьому з організму виходить до двох літрів сечі. Сеча на 95 відсотків складається з води, решта — це продукти обміну речовин, які не можна використовувати або які шкідливі.

В ідеалі сеча кришталево чиста і світло-жовта. Якщо вона виглядає інакше, це може бути ознакою проблем зі здоров'ям. Тому зверніть увагу на наступні зміни в сечі:

  • Видима кров в сечі, тобто червоні смуги — може вказувати на виражене запалення. Якщо також виникає біль при сечовипусканні, ймовірно, це інфекція сечового міхура, також можуть бути інфекції нирок або камені в нирках. Інші можливі, але більш рідкісні причини: рак нирок або простати, а також рак сечового міхура, який часто зустрічається у курців.
  • Коричневий колір — це може бути стара кров. Також можливими причинами можуть бути цистит або захворювання нирок. Однак коричнева сеча також може бути ознакою функціональних порушень печінки (цироз, гепатит), жовчі (камені в жовчному міхурі) або підшлункової залози (панкреатит).
  • Сильне пожовтіння — часто буває при інфекціях сечового міхура і проблемах з нирками.
  • Піна — якщо сеча піниться при сечовипусканні, це зазвичай означає: в сечі забагато білка. Значить, одна з нирок не працює. Ця дисфункція може бути викликана пухлинами нирок, діабетом, а також високим кров'яним тиском. Фізичні вправи можуть бути нешкідливою причиною. У цьому разі піна більше не з'явиться через кілька годин після тренування.
  • Каламутна сеча — пластівці і помутніння можуть бути ознаками не тільки інфекції сечовивідних шляхів. Також причиною бувають венеричні захворювання, такі як гонорея.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *