Російські окупанти минулої зими пошкодили три чверті важливих енергетичних об’єктів у Харківській області, серед них – магістральні підстанції і великі електростанції. Про це 27 липня на брифінгу, який транслювали у Facebook Kharkiv Media Hub, повідомив голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький.
“Я не зможу назвати, скільки об’єктів відновлено із трьох чвертей, але можу запевнити – це цифри дуже суттєві. Велику частину пошкоджень вдалося відновити, ще частину енергооб’єктів ми відновимо до початку зими… Також є нестандартні інженерні рішення… які дозволять забезпечити споживачів електроенергією взимку”, – сказав Кудрицький.
Водночас він зазначив, що російські масовані ракетні або дронові атаки можуть суттєво змінити ситуацію, тому треба мати запас міцності на зиму.
“Якусь додаткову кількість трансформаторів, енергоблоків, ліній електропередач у роботі, які дозволять при пошкодженні одного або кількох важливих елементів забезпечувати споживачів”, – наголосив голова НЕК.
Кудрицький додав, що спрогнозувати російські обстріли неможливо.
“Наша робота, як оператора, – готуватися до найгірших сценаріїв”, – резюмував голова правління “Укренерго”.
В Україні з початку року відремонтували 14,5 тис. км повітряних ліній, низку підстанцій і електроустаткування, поінформував 25 липня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
“Продовжуємо кампанію з відбудови [енергетики]… Забезпечуємо посилений захист для енергооб’єктів. Національна компанія “Укренерго” виконала близько 60% запланованих робіт із відновлення мереж. Рухаємося чітко в межах графіків. У підсумку плануємо додати до енергосистеми 1,7 ГВт потужності. Таке завдання поставив перед Міністерством енергетики”, – сказав прем’єр.
Контекст:
За пів року, з вересня 2022-го, окупанти випустили по енергетичних об’єктах України понад 1200 ракет і дронів, приблизно 250 із них влучили в ціль. Через обстріли країни вводили тимчасові вимкнення світла, в окремих випадках вони сягали кількох діб. Масові ракетні обстріли вразили теплову генерацію й електричні підстанції, Україна зазнавала дефіциту потужності й весь осінньо-зимовий період намагалася стабілізувати енергосистему.
12 лютого 2023 року “Укренерго” вперше за період осінньо-зимових атак Росії на українську енергетичну систему повідомила про відсутність дефіциту потужності.
Щоб пережити літо без вимкнень, Україні може знадобитися імпорт електроенергії з Європи, зазначав Кудрицький 4 травня. “Укренерго” вже відновила функціонал приблизно 70% об’єктів, пошкоджених через російські обстріли, проінформував голова НЕК 29 травня.
За словами Кудрицького, дефіцит електроенергії відчуватиметься в енергосистемі України протягом літніх місяців, а також наступної зими, але “це не означає аварійних вимкнень”.
Джерело: gordonua.com