Багатьом людям дуже важко відмовитися від солодкого, навіть якщо у цьому є велика потреба. Наприклад, при надмірній вазі чи з певних медичних причин. Тут на допомогу приходять цукрозамінники. Часто замінники цукру плутають із підсолоджувачами. Дію вони мають практично однакову, але при цьому по-різному впливають на організм. Цукрозамінники «вбудовуються» в обмінні процеси, тому впливають на рівень інсуліну. У підсолоджувачів таких властивостей немає.
Замінники натурального походження
До цієї категорії, перш за все, слід віднести фруктозу. Але якщо ви обираєте замінник цукру для дієти, це не найкращий вибір. Оскільки за кількістю калорій вона мало чим відрізняється від цукру. Але тут є й невеликий нюанс: вона в кілька разів солодша. Тому для досягнення бажаного ефекту її можна додавати менше, а отже, і калорій буде не так багато.
Крім фруктози до натуральних речовин належать:
- стевія;
- декстроза;
- сорбіт.
На користь їхньої безпеки свідчить той факт, що їх активно використовують при виробництві дитячого харчування. Якщо говорити про калорійність, то у еритриту вона становить лише 0,2 кал на 100 г. А у сорбіту вона вдвічі менша, ніж у звичайного цукру.
Велику популярність має стевія, тому вона є у продажу практично в кожному продовольчому магазині. Калорійність у неї нульова і вона в десятки разів солодша. Єдиним її недоліком можна вважати трав’янистий післясмак, який подобається далеко не всім. Але якщо змішати її з еритритом, то смак трави зменшується.
Штучні цукрозамінники
У «синтетичному» сегменті найпоширенішою є сукралоза. Слід зазначити чотири її головні переваги.
- На смак нагадує звичний цукор.
- У неї немає калорій.
- Солодкість в кілька сотень разів вища.
- Засвоюється лише частково і вже за 24 години повністю виводиться з організму.
В результаті багатьох медичних досліджень з’ясувалося, що сукралоза не завдає жодної шкоди здоров’ю. Тому її можуть вживати навіть вагітні. Якщо ви не знаєте де купити безпечний та якісний замінник, краще здійснити покупку на сайті спеціалізованої компанії.
Також слід згадати про аспартам. Часто його можна побачити на етикетках солодких газованих напоїв під назвою E951. До цієї харчової добавки потрібно ставитись з обережністю. Річ тому, що при її засвоєнні утворюється метанол. А щодо цієї речовини деякі люди можуть мати медичні протипоказання.
Як бачимо, замінників існує чимало і всі вони активно застосовуються у харчовій промисловості. При виборі оптимального варіанту для кави важливо звертати увагу на те, чи є у нього присмак, яка калорійність, наскільки повноцінно відбувається процес засвоєння.