Сезонних вірусних захворювань досить багато, але часто їх називають одним словом застуда. Чим відрізняється грип від ГРВІ?
Чим відрізняється грип від застуди? Як захиститися від сезонних захворювань? На ці питання відповідають лікарі-пульмонологи клініки «Вільне дихання».
Чим відрізняється грип від застуди?
Застуда – побутова назва, яка позначає будь-яке нездужання, викликане вірусами або звичайним переохолодженням. З грипом усі ці нездужання ріднить низка загальних симптомів, проте сам перебіг хвороби не дасть вам сплутати грип із застудою.
Навіть у здорової людини із сильним імунітетом грип протікає із симптомами інтоксикації – ломота в суглобах, біль в очних яблуках, може супроводжуватися нудотою й ознобом. Для грипу характерні стрибки температури, що тримається вище за норму від 2 днів до тижня, сильний головний біль.
Якщо організм ослаблений, грип протікає важче, може призводити до пневмонії або інших хвороб дихальних шляхів. На початку грип характеризується сухим кашлем, однак при виникненні ускладнень може з’явитися мокротиння, як при бронхіті. Застуда минає швидше і не потребує тривалого відновлення, тоді як після грипу потрібен певний відновлювальний період.
Чим відрізняється ГРЗ від ГРВІ?
Скорочення ГРЗ і ГРВІ – групи захворювань практично ідентичні. ГРЗ означає гостре респіраторне захворювання, абревіатура ГРВІ – гостра респіраторна вірусна інфекція. Отже, основна відмінність між захворюваннями – вірусний характер.
ГРВІ має властивість швидко передаватися від однієї людини до іншої, а гостре респіраторне захворювання може обмежитися одним пацієнтом. Таким чином, віруси грипу входять до поняття ГРВІ, і до встановлення точного діагнозу – визначення конкретної інфекції, що з’явилася в організмі людини, перший діагноз у хворих визначається саме як ГРВІ.
Як захиститися від ГРВІ
Щоб організм міг протистояти розвитку інфекції без заходів профілактики ГРВІ, потрібно мати сильний імунітет. На жаль, не у всіх людей імунітет здатний протистояти вірусній інфекції та відбити хворобу без сторонньої допомоги.
У разі застуди потрібно вживати велику кількість теплого пиття, це допомагає вимивати віруси і токсини з організму, покращує функціонування імунної системи. Найкраще пити розбавлений фруктовий сік, відвари або настої лікарських трав, бульйон, а також полоскати горло солоною водою та розчином фурациліну.
Необхідно регулярно ретельно мити руки з милом і промивати порожнину носа, особливо після вулиці та громадського транспорту. Слід регулярно провітрювати приміщення, робити вологе прибирання, вживати якомога більше продуктів, що містять вітамін С – журавлину, лимон.
Важливо висипатися, збалансовано харчуватися, займатися фізкультурою. Звичайно, слід уникати тісних контактів із людьми, які проявляють симптоми захворювання, наприклад, чхають або кашляють.
Протягом хвороби необхідно постійно перебувати в теплі та спокої, щоб запобігти розповсюдженню вірусу та уникнути можливих ускладнень.