Кверцетин вважається лідером у справі омолодження організму, але цим список його корисних властивостей не обмежується. Чому він необхідний нашому здоров'ю і красі — розбираємося у подробицях, інформує Ukr.Media.
Турбота про здоров'я і красу неможлива без збалансованого на рівні мікронутрієнтів харчування. Кверцетин — один з найважливіших компонентів, який повинен увійти у ваш раціон, якщо ви дійсно дбаєте про молодість і здоров'я свого організму. Усе, що потрібно знати про цей компонент, розповімо нижче.
Корисні властивості кверцетину
Кверцетин вважається одним з найпотужніших антиоксидантів і належить до групи біофлавоноїдів, основне завдання яких — допомагати організму позбавлятися від вільних радикалів і відновлювати його структури. Вважається, що кверцитин має омолоджуючі властивості, зменшує запальні процеси у організмі, оздоровлює його, запобігає і усуває алергічні реакції.
Крім перерахованих вище властивостей кверцетин є потужним компонентом для профілактики онкологічних захворювань, поліпшення мозкової активності і тому застосовується у разі таких захворювань, як Альцгеймер і Паркінсон. Його також використовують під час лікування атеросклерозу, подагри, артриту, катаракти.
Кверцетин допомагає стримувати прояви аутоімунних шкірних захворювань, покращує роботу серця і судин, зменшує ризик розвитку діабету 1-го типу.
Він також покращує метаболізм і захищає організм від ожиріння. Ефективно бореться з алергією, бактеріями, позитивно впливає на фізичну витривалість організму.
Про мінуси
Однак, незважаючи на усі очевидні плюси, під час прийому кверцетину у формі біологічно активних добавок або вітамінних комплексів є свої мінуси, про які слід згадати:
Де шукати кверцетин?
Попри те, що з БАДів і вітамінних комплексів кверцетин засвоюється не у повному обсязі, його запаси в організмі можна збільшити за допомогою здорового харчування і вживання тих дарів природи, у яких його багато.
Чемпіонами за вмістом кверцетину є бузина, чорниця, червоні і білі сорти цибулі, журавлина, зелений перець чилі, червоні яблука, салат Ромен, шпинат, груші і капуста Кале.
Кверцетин у тій чи іншій мірі можна знайти практично у будь-яких ягодах або фруктах червоного кольору, а також у цитрусових.
Він є у крупах, наприклад, в улюбленій усіма гречці, салатах, зелені (петрушка, кріп, кінза), каперсах, оливковій олії та ін.
Стаття призначена лише для ознайомлювальних та освітніх цілей і не замінює професійні медичні консультації, діагностику або лікування. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть виникнути у вас про стан здоров'я.
Джерело: ukr.media