Для того щоб бути здоровим і добре себе почувати, потрібно їсти корисну їжу, в тому числі, звичайно ж, овочі. Овочі – прекрасне джерело вітамінів, мікроелементів і корисної клітковини. Крім того, в овочах міститься дуже мало калорій, а ще з овочами можна приготувати багато смачних і корисних страв, інформує Ukr.Media.
В цій статті пропонуємо вам 7 простих, доступних і корисних овочів, які варто додати в раціон, і кілька ідей, що з ними приготувати.
1. Білокачанна капуста
Звичайна білокачанна капуста – справжнє джерело вітамінів, мікроелементів і клітковини. Особливо багато в ній заліза і калію. Вживати білокачанну капусту можна в сирому вигляді (у складі звичайного салату з свіжих овочів), а можна приготувати тушковану капусту зі сметаною або вершковим маслом – така страва не лише чудово наситить, але й не зашкодить фігурі.
2. Морква
Загальновідомо, що морква корисна для зору завдяки вмісту каротину. Крім того, у моркві містяться вітаміни групи В, вітамін С, вітамін Е і вітамін К, а також магній і залізо. З морквою можна приготувати багато смачних страв, наприклад, морквяний суп з плавленим сиром, сирну запіканку з морквою, а також морквяний смузі на кефірі або класичному йогурті.
3. Цвітна капуста
Цвітна капуста – смачний і корисний овоч, який, на щастя, доступний круглий рік (у свіжому або замороженому вигляді). Вітаміни (С, А, групи В, РР), мікроелементи (кальцій, магній, фосфор, залізо), клітковина і зовсім мало калорій – це цвітна капуста. І якщо сира цвітна капуста припаде до смаку не кожному, то від запеченої цвітної капусти з плавленим сиром або від крем-супу з цвітною капустою мало хто відмовиться.
4. Броколі
І якщо раптом, з якоїсь причини, ви не любите цвітну капусту, то вже точно не відмовитеся від яєчні з капустою брокколі, запеченої капусти брокколі з сиром чеддер або смачного крем-супу з капустою брокколі на айраном. До речі, якщо ви не знали, вітаміну С в капусті брокколі міститься навіть більше, ніж у цитрусових.
5. Червоний буряк
Вітамін С та вітаміни групи В, вітамін РР, вітамін Е, кальцій, залізо, йод, магній, фосфор – всі ці корисні речовини є у звичайному червоному буряку. Якщо говорити про страви, які можна приготувати з буряком, то, звичайно, першою на думку спадає український борщ. Крім того, з буряком можна приготувати багато несподіваної смакоти, наприклад, салат з буряком та чорносливом, запечений буряк з грушею, а також смузі з буряком на кефірі або кисломолочній заквасці.
6. Гарбуз
Існують деякі розбіжності щодо того, куди віднести гарбуз – до овочів, фруктів чи ягодів. Однак, можна сказати точно – те, що гарбуз дуже корисний для здоров'я. Так, гарбуз багатий клітковиною, він містить багато корисних речовин (у тому числі вітаміни А, С, Е, К і вітаміни групи В, магній, залізо, кальцій), а також добре засвоюється і виводить з організму токсини.
З гарбуза можна приготувати кашу на молоці (рисову, манну, пшоняну), з гарбузом можна приготувати різні крем-супи (на йогурті, з плавленим сиром), з гарбузом можна (чи навіть потрібно!) готувати корисний гарбузовий смузі (на йогурті, ряжанці, кефірі, молоці).
7. Брюссельська капуста
І, звичайно ж, складаючи список корисних овочів, ми не могли забути про брюссельську капусту. Як і цвітна капуста та капуста броколі, брюссельська капуста доступна круглий рік – в сирому і замороженому вигляді. У ній міститься велика кількість вітаміну С, вітаміни групи В, провітамін А, залізо, калій, магній, фосфор, а також багато клітковини і білку, який легко засвоюється, при тому що в ній зовсім небагато калорій.
Звичайно ж, з цими корисними овочами можна приготувати багато смачних страв, наприклад, запечену брюссельську капусту з йогуртом і лимоном, брюссельську капусту в сметані або кіш з брюссельською капустою.
Джерело: ukr.media