Як кинути курити – найдієвіші і легкі способи

Шкода куріння

Після підвищення цін на сигарети куріння – не просто шкідлива звичка, але і сумнівне задоволення, що серйозно б'є по кишені, інформує Ukr.Media.

Шкода куріння давно доведена. В тютюновому димі є понад 300 речовин, які дуже шкодять організму людини, зокрема, він містить нікотин, ціаніди, синильну кислоту, чадний газ та бензапірен.

Шкідливі речовини, потрапляючи в організм курця, стають причиною подразнення слизових оболонок дихальних шляхів, провокують кашель, через них голос людини робиться хрипким.

Тому що слизові оболонки постійно роздратовані, їх захисні властивості знижуються, тому любителі покурити часто хворіють на інфекційні і простудні захворювання.

Шкідливі речовини, які людина вдихає при палінні, відкладаються в організмі – на слизових оболонках і на легеневих альвеолах (структура у формі бульбашки).

Легені курців стають менш еластичними і можуть вмістити менше повітря, тому в організм потрапляє менше кисню, а в зв'язку з цим людина починає себе погано почувати, падає працездатність.

Великі дози нікотину провокують порушення роботи серця, мозку, печінки і кровоносної системи. У завзятих курців смакові рецептори стають менш чутливими, нюх – менш гострим, погіршується зір, шкіра тьмяніє і втрачає здоровий вигляд.

Також шкідливі речовини заковтуються разом зі слиною і виявляються в шлунку. Ряд речовин, які утворюються під час згорання паперу та тютюну, зокрема, дьоготь і бензапірен, з організму не виводяться і провокують ракові захворювання.

Вчені з'ясували, що курці майже в 10 разів частіше хворіють на рак легенів, ніж некурящі люди.

Легкі способи кинути палити

Нікотин, який міститься в сигаретах, викликає серйозне звикання організму з кожним разом хочеться отримати все більше і більше цієї шкідливої речовини.

Крім фізіологічної залежності, куріння викликає і психологічну: часто сигарети асоціюються з чимось приємним, наприклад, з перервою від роботи, відпочинком з друзями, розмовиою з колегами. Тому головна умова для відмови від куріння – бажання відмовитися від цієї шкідливої звички.

За даними лікарів, людина формує або втрачає звичку за 21 день, саме цей час потрібно спробувати протриматися без сигарет, щоб забути про залежність від них.

Багатьом курцям позбутися від тяги до сигарет допомогла книга британського письменника Карра "Легкий спосіб кинути палити". Автор стверджує, що курців утримує від відмови від сигарет тільки страх, який і породжують самі цигарки.

Для зменшення стресу при відмові від куріння застосовується нікотинозамісна терапія – спосіб доставки нікотину в організм без використання тютюну. Під час терапії використовується медичний нікотин, доза якого нижче, ніж в сигареті і в ньому немає шкідливих речовин. Терапевтичний нікотин є в різних формах – нікотиновий пластир, нікотинові льодяники, нікотиновий спрей.

Легкі способи кинути палити, топ-3:

утримання та догляд від подразників

Мінімум на три дні захистіть себе від ситуацій, в яких ви зазвичай курите (перекури на роботі, посиденьки з друзями, чашка кави з сигаретою) і утримайся від куріння. Потім також намагайтеся уникати ситуацій, в яких ви зазвичай палили, і сигаретного диму, а пізніше відчуєте, що вже й не потребуєте в сигаретах.

заміна куріння спортом

Для того, щоб впоратися з поганою звичкою – сформуйте нову, але вже хорошу звичку, наприклад, займіться спортом. Здоровий спосіб життя несумісний з курінням і допоможе вам підвищити впевненість в собі, поліпшить настрій і позбавить хоча б від частини негативних наслідків від захоплення цигарками.

обман організму

Коли хочеться курити – їжте фрукти (окрім яблук) або овочі. Вчені вважають, що іноді мозок людини плутає потяг до тютюну з потребою в клітковині. Фрукти краще їсти в першій половині дня, а в другій – овочі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *