Чим підживити буряк у червні, липні і серпні так, щоб він порадував вас дивовижним урожаєм? Є кілька видів мінеральних і органічних добрив, які складають необхідне підживлення буряків у відкритому ґрунті влітку, інформує Ukr.Media.
Підгодовувати буряк влітку потрібно кілька разів: у цьому випадку врожай буде високим, а плоди — великими і дуже смачними.
Кожному літньому місяцю відповідає своє кореневе підживлення буряків у відкритому ґрунті. Додатково можна провести кілька обробок овоча розчином кухонної солі.
Чим підживити буряк у червні?
Перепрілий гній розведіть у пропорції 1:10. На кожні 10 л такого розчину додайте 20 г хлористого калію. Проведіть цим розчином кореневе підживлення буряків.
Для обробки буряка не можна використовувати свіжий гній: від його використання коренеплоди стають грубими, у них накопичуються нітрати. Знижується імунітет рослини перед грибковими захворюваннями.
Чим підживити буряк у липні
Для активного зростання бурякам необхідний суперфосфат. Можна внести під рослину тільки його з розрахунку 50 г на 1 кв. м. Але якщо ви хочете урізноманітнити підгодівлю, то обробіть буряк спеціальним складом. Для цього 1 ст. л. калімагнезії, 1 ст. л. суперфосфату, 1 ч. л. сечовини, 1/2 ч. л. борної кислоти і 1 г марганцівки розчиніть у 10 л води. Міжряддя після підгодівлі присипте золою і полийте чистою водою.
Під час дощового літа буряк може почати чахнути через нестачу азоту, який вимивається з ґрунту. За перших ознак обробіть рослину розчином з 1 ч. л. сечовини, розчиненої у 5 л води.
Чим підживити буряк у серпні?
Останнє підживлення буряків проведіть приблизно за місяць до збору врожаю. Для цього внесіть суперфосфат за тією ж схемою, що і у липні. Але краще підгодувати буряк сумішшю з 1 ст. л. сульфату калію і 3 ст. л. суперфосфату, розчинених у 10 л води.
Додаткове підживлення буряків у відкритому ґрунті
Для того щоб буряк був смачнішим, тричі протягом сезону його потрібно підгодувати кухонною сіллю з розрахунку 15-20 г на 10 л води. Перше соляне підживлення буряків у відкритому ґрунті проведіть після формування 6 справжніх листочків, друге — коли коренеплід почне підніматися над землею, третє — через два тижні після другої підгодівлі.
Ця обробка підійде тільки бурякам і стане згубною для інших рослин, тому стежте, щоб сіль не потрапила на сусідні грядки.
Під час обробки буряків розчином кухонної солі краще поєднувати кореневі та позакореневі підживлення. Для зручності використовуйте лійку.
Обробка буряків розчином кухонної солі допомагає боротися з дефіцитом натрію, який проявляється почервонінням листя.
Між кореневими підгодівлями бажано також додатково обприскати буряк. Для цього ідеально підійде розчин з 1/2 ч. л. борної кислоти, 1/4 ч. л. йоду і 1 г марганцівки, розведених у 10 л води.
Джерело: ukr.media