Найчастіше той, хто ледве відчув перші симптоми ГРВІ, негайно біжить в аптеку і купує судинозвужувальні препарати для носа , передає Ukr.Media . Але їх дія з часом втрачає ефективність… Є ліки — судини звужуються, немає препарату — знову з'являється набряк.
При недотриманні дозування можна домогтися парадоксального ефекту: після кожного застосування ліків буде неодмінно виникати набряк. Щоб уникнути подібних наслідків, краще замінити використання судинозвужувальних препаратів звичайним промиванням носа.
Для нашої кліматичної смуги це один з найбільш надійних методів боротьби з нежиттю і навіть гайморитом. Підсолений розчин допомагає дбайливо видалити лід, слиз, зменшити набряк, а також знизити кількість виділюваної рідини.
Цю процедуру можна здійснити в лор-кабінеті з допомогою спеціальних пристроїв, проте домашнє промивання ні трохи не поступається по ефективності сеансу у лікаря. Щоб позбутися від нежиті, необхідно промивати ніс не рідше, ніж 3-4 рази на день через годину після їжі. Для цього можна придбати в аптеці готовий розчин або ж приготувати його самостійно…
Промивання носа в домашніх умовах
Інгредієнти
- 0,5 л фільтрованої або мінеральної води
- 1 ч. л. морської або гімалайської солі
Приготування
Нагрій воду до температури 40 градусів. Будь обережний, занадто гарячою водою можна травмувати слизову носа.
Розчини в рідини морську або гімалайську сіль.
Дивись в цьому відео, як правильно проводити процедуру промивання носа в домашніх умовах.
Також промивати ніс можна слабкими настоями з трав. Краще всього підійдуть ромашка, мати-й-мачуха, звіробій, евкаліпт, календула і шавлія.
Важливо розуміти, що процедура промивання носа протипоказана при наступних захворюваннях: гострий отит, гострий гнійний гайморит, регулярні носові кровотечі, новоутворення в пазухах носа, непереносимість використовуваних компонентів у розчині.
Джерело: ukr.media