10 тривожних симптомів на шкірі, які свідчать про наявність хвороб серця

Цінну, а іноді і життєво важливу інформацію про ризик серцевих захворювань надають не тільки кардіологи, але і дерматологи. Вони можуть розпізнати людину з захворюванням серця, лише подивившись на її шкіру, інформує Ukr.Media.

The American Academy of Dermatology повідомляє, що багато людей дізналися про свої серцево-судинні хвороби завдяки дерматологам, які помітили на шкірі їх перші ознаки.

Тому експерти створили список з 10 найбільш поширених шкірних симптомів, які сигналізують про порушення роботи серця.

Набряк ніг або ступней

Різноманітні порушення роботи серця можуть призвести до набряку ступней і ніг. Якщо ви помітили незвичайну набряклість ніг — зверніться до лікаря для обстежень і консультацій.

Синюшність кінцівок і шкіри

Ціаноз (синюшність) не означає захворювання серця, якщо ви довгий час пробули на морозі або тримали в руках щось холодне. Однак, якщо ви, перебуваючи тривалий час в приміщенні з комфортною температурою, помічаєте, що ваша шкіра набула синюватого відтінку, це може бути сигналом закупорки кровоносних судин.

Шкіра синіє через нестачу кисню, який не забезпечується циркуляцією крові. При появі цього симптому слід негайно звернутися до лікаря.

Плями на шкірі

Ретикулярною асфіксією називають шкірний симптом, який характеризується тим, що поверхня шкіри на певних ділянках покривається пурпурним судинним візерунком. Як і ціаноз, це явище вважається нормальним, якщо людина перебуває на холоді, проте безпричинне його виникнення — поганий знак.

Ретикулярна асфіксія може сигналізувати про непрохідність маленьких артерій або синдром гіперхолестеринемії. При першій же появі цього симптому без очевидних причин — вирушайте до лікаря!

Холестеринові бляшки

Холестеринові бляшки зазвичай з'являються в куточках очей, на внутрішніх сторонах долонь або на п'ятах. Цей симптом свідчить про надмірний рівень холестерину — поспішіть на обстеження, якщо помітите подібне на своєму тілі.

"Восковий" висип

Раптова поява скупчень "воскової" висипки (еруптивного ксантоматозу) на тілі може оманливо здатися вам алергічною реакцією, однак на ділі це один з видів холестеринових бляшок. Цей симптом часто сигналізує про утворення діабету або підвищеному рівні холестерину.

Закруглені нігті

Роздуті подушечки пальців і скошені нігті можуть бути як особливістю будови кистей конкретних людей, так і сигналом інфекції серця або захворюванням серцево-судинної системи.

Ламані лінії під нігтями

Якщо у вас під нігтями з'явилися лінії, схожі на маленькі осколки (маленькі чорні лінії), то швидше за все ваші нігті зазнали механічних пошкоджень. Однак, якщо ви впевнені, що не пошкоджували нігті, цей симптом може сигналізувати про захворювання серця.

Якщо ви бачите "осколкові" крововиливи, відзначаєте тахікардію та жар — вам слід негайно звернутися до лікаря.

Маленькі шишечки або вузлики

Ці бульбашки можуть виявитися в будь-якому місці на вашій шкірі і можуть бути ознакою відкладення білка у вашому серці чи іншому органі. Якщо ви помітили нові утворення на шкірі, зверніться до дерматолога або лікаря.

Хворобливі грудочки на пальцях ніг

Вузлики Ослера — ніжні або хворобливі опуклості, які з'являються на пальцях рук чи ніг. Вони досить швидко зникають, але це може бути ознакою інфекційного ендокардиту або серцевої інфекції.

Якщо ви помітили появу вузликів Ослера на пальцях рук або ніг, ви повинні попросити свого лікаря перевірити вас на наявність інфекційного ендокардиту.

Червоні плями на руках або ногах

Те, що виглядає, як темно-червоний синець під шкірою, може насправді бути симптомом Джейнуея. Це імуно-запальна реакція у вигляді червоних плям або хворобливих екхімоз на підошвах і долонях.

Вони можуть бути симптомом серцевої інфекції (інфекційний ендокардит). Якщо ви виявили незрозумілі червоні безболісні синці на руках або ногах, перевіртеся на наявність інфекційного ендокардиту.

Всі ці сигнали дуже важливі для діагностики, тому якщо у вас є щось подібне на шкірі, перевірте здоров'я вашого серця!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *