Президент України Володимир Зеленський прокоментував ракетну атаку російських окупантів по Києву 16 червня в день візиту лідерів африканських держав.
Про це Зеленський сказав на пресконференції за підсумками зустрічі, його цитує “Інтерфакс-Україна”.
“Сьогоднішній ракетний удар свідчить про те, що або керівництво РФ, президент [Володимир] Путін не контролює свою армію, зовсім не контролює свої збройні сили, включно з найманцями “Вагнера”, тому що вони б’ють ракетами по лідерах інших держав, які, до речі, після нас вирішили поїхати в державу… або ця людина неадекватна, – наголосив глава держави. – Мені здається, що людина неадекватна, тому що людина не готова бачити мир, людина хоче стерти та зруйнувати повністю державу Україна, і якщо такі наміри в людини, то для мене багато запитань – яке спілкування, який діалог із цією людиною”.
За словами Зеленського, деякі його колеги “постійно продовжують називати цю війну “кризою” і навіть зараз, публічно, вони продовжують це робити”
“Це не криза і це не загроза, це війна, наслідки якої – велика кількість криз”, – вказав президент.
Окрім зернової кризи, продовжив Зеленський, “у нас іще вкрадені тисячі дітей, немає питної води, є масові поховання”.
“Ми в різних ситуаціях перебуваємо і тому спілкуватися важливо, щоб дивитися на цю кризу, як на війну, як на великі страждання для нас і великі втрати”, – наголосив президент.
Зеленський заявив, що “обдурити світ у РФ більше не вийде”.
“Обдурити Україну точно неможливо. Ще раз наголошу: потрібен реальний мир, а отже, реальний виведення російських військ з усієї нашої незалежної землі”, – резюмував президент.
До складу африканської делегації увійшли: президенти Союзу Коморських островів (Азалі Ассумані), ПАР (Сиріл Рамафоса), Сенегала (Макі Салл), Замбії (Хакаїнде Хічілема), прем’єр-міністр Єгипту Мустафа Мадбулі та спецпредставники президентів Республіки Конго (Флоран Нтсіба ) й Уганди (Рухакана Ругунда).
Контекст:
16 травня Рамафоса заявив, що африканські країни пропонують свою ініціативу, щоб допомогти завершити війну РФ проти України. 7 червня стало відомо, що глави кількох африканських країн відвідають Київ і Санкт-Петербург, щоб зустрітися з президентами Росії та України.
15 червня пресслужба Рамафоси повідомила, що він відвідав Польщу та вирушив до України для переговорів із Зеленським. “Людські та негативні економічні наслідки і напруженість, які виникають внаслідок конфлікту між Україною та Росією, – це серйозна ситуація, яка торкається всіх нас у взаємопозалежному світі”, – сказав Рамафоса напередодні візиту до України.
16 червня Рамафоса й низка лідерів інших африканських країн прибули в Україну. Агентство Reuters повідомляло, що вони можуть запропонувати Києву низку заходів для посилення довіри з країною-агресором Росією.
Під час візиту Рамафоса та інші глави африканських держав та урядів відвідали деокуповану у квітні минулого року Бучу під Києвом. Їх супроводжував генпрокурор України Андрій Костін. Після ракетної атаки окупантів по Києву в Офісі президента ПАР заявили, що місія “триває добре і за планом”.
Reuters повідомляло, що лідери африканських країн спускалися в укриття у Києві під час ракетної атаки РФ.
Очікують, що після переговорів із Зеленським 17 червня у Санкт-Петербурзі вони проведуть зустріч із главою Кремля Володимиром Путіним.
Джерело: gordonua.com