Після закінчення війни українці повинні мати можливість зареєструвати зброю, отриману для захисту від російських окупантів. Про це заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко заявив в ефірі національного телемарафону, пише сайт МВС.
За його словами, Кабінет Міністрів України вже схвалив проєкт правок до “Закону про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України”, які спрощують легалізацію вогнепальної зброї.
“Відповідно до цього законопроєкту кожен громадянин, який має незадекларовану зброю, повинен буде задекларувати її та внести в реєстр, щоб стати легальним користувачем. Тобто відповідно до цього законопроєкту, вся незареєстрована зброя, якщо калібр такої зброї згідно із законом дозволятиме поставити її на облік за громадянином України, повинна бути облікована”, – сказав Тимченко.
Проєкт передбачає, що громадяни країни матимуть 90 днів те що, щоб легалізувати зброю. Повний порядок декларування вогнепальної зброї, а також правила її носіння, зберігання й перевезення цивільними особами, які беруть участь у відсічі й стримуванні збройної агресії РФ, МВС розробить після ухвалення відповідних змін до закону Верховною Радою, додав заступник міністра.
Контекст:
Питання легалізації обігу зброї в Україні обговорювали кілька років. 2019-го президент України Володимир Зеленський називав такий крок передчасним, у березні 2021-го Верховна Рада відхилила два законопроєкти про обіг зброї.
23 лютого 2022 року, напередодні повномасштабного вторгнення РФ в Україну, Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про право на цивільну вогнепальну зброю.
У травні Зеленський сказав, що на руках в українців мільйони одиниць зброї, її обіг – питання діалогу й дискусій.
Того самого місяця Мінцифри спільно з МВС України в застосунку “Дія” запустили опитування щодо обігу вогнепальної зброї серед цивільного населення. Результати опитування засвідчили: приблизно 59% респондентів – за дозвіл на носіння зброї для особистого захисту.
На підтримку легалізації обороту зброї висловлювався міністр оборони України Олексій Резніков. “Україні необхідна не тільки лібералізація, а й легалізація обігу зброї. Упорядкування. Формування культури безпечного та відповідального ставлення до зброї”, – підкреслював Резніков.
Колишній міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський обіцяв, що реєстр зброї почне працювати в Україні навесні 2022 року. Він називав це питання пріоритетним для себе. Пізніше у МВС обіцяли запустити реєстр у жовтні. Повідомляли, що він “перебуває в дослідній експлуатації – тестуються процедури та процеси, автоматизовані системою”.
Єдиний реєстр зброї розпочав роботу в Україні з 23 червня 2023 року. За місяць 15 238 користувачів авторизувалися й подали заявки на придбання, зберігання чи переоформлення зброї, повідомив 25 липня глава МВС Ігор Клименко.
Джерело: gordonua.com