В Україні вже понад 40 компаній беруть участь у постачанні дронів. Про це 28 липня в ефірі національного телемарафону, який транслював в YouTube канал “Рада”, повідомив міністр із питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін.
За його словами, в Україні понад 100 компаній “виробляють щось, що літає, їздить по землі і плаває по воді”.
“У цьому плані Україна точно стане Меккою для людей, які хочуть розібратися в специфіці БПЛА. Такого рівня виробництва літальних, наземних і плавальних дронів, як в Україні, не має жодна країна світу. Застосування їх у війні в нас найбільш продвинуте. А воно потім далі розвинеться і на агро, і на інші сектори нашого життя… Сьогодні ми бачимо, що це новий сектор економіки”, – наголосив Камишін.
В інтерв’ю, яке опублікували 24 липня, Камишін говорив, що Україна хоче стати найбільшим виробником зброї в Європі. Він додав, що “вже є перші успіхи”, наголосивши, що “не може розкривати більше, але найбільший акцент робиться на виробництві ракет”.
Раніше, 10 липня, глава Мінстратегпрому розповів, що в Україні розпочали будівництво заводу з виробництва безпілотників Bayraktar.
Контекст:
Із початку повномасштабної війни в Україні на фронті масово використовують БПЛА.
На початку липня 2022 року фандрайзингова платформа United24 разом із Генеральним штабом ЗСУ і Мінцифри заявили про спільний проєкт “Армія дронів”. Програма передбачає системну закупівлю дронів, їх ремонт і курс навчання пілотів.
26 липня 2023 року віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що в Україні сформували 11 ударних рот БПЛА у ЗСУ, підготували 10 тис. операторів безпілотників, ще 10 тис. – навчають. Також, за словами Федорова, силам оборони передали 1700 безпілотників у межах “Армії дронів”.
Раніше 21 липня Федоров розповів, що Кабмін дав старт масовому виробництву в Україні боєприпасів для БПЛА.
Міноборони України повідомило того самого дня, що за період із 22 лютого минулого року узяло на озброєння та в експлуатацію 28 моделей БПЛА різних типів, вироблених в Україні. Серед них дев’ять моделей дронів-камікадзе, зокрема три – літакового типу, а також шість моделей FPV-дронів.
Кабмін виділив 2023 року 40 млрд грн для інвестицій у виробництво безпілотників в Україні, заявив 26 липня глава уряду Денис Шмигаль.
Джерело: gordonua.com