За рік після російського теракту в Оленівці Донецької області українське слідство досі не може зрозуміти мотивів його скоєння. Про це 28 липня розповів заступник начальника департаменту протидії злочинам, скоєним в умовах збройного конфлікту Офісу генпрокурора Тарас Семків в ефірі “Радіо Свобода”.
За словами Семківа, Офіс генпрокурора досі не має даних про точну кількість загиблих і поранених в Оленівці, оскільки Україна поки не має доступу до цієї території для розслідування. З 57 тіл загиблих, яких повернула країна-агресор, ідентифіковано 52, додав він.
Говорячи про мотиви Росії під час здійснення теракту, Семків наголосив, що слідство поки їх не визначило.
“На жаль, не можемо зрозуміти, з яких мотивів це зроблено. Очевидно, що це воєнний злочин. Російська Федерація цинічно порушує норми міжнародного гуманітарного права”, – сказав він.
Семків зазначив, що Росія була зобов’язана забезпечити відповідний захист військовополоненим, які перебували в Оленівці, але цього не було зроблено.
“Тому важко зараз говорити про мотиви, з яких вони це зробили: чи це була ненависть до наших військовослужбовців за спротив збройній агресії, чи якісь особисті мотиви. Але очевидно, що було вчинено воєнний злочин, тут ні в кого немає жодних сумнівів”, – додав представник Офісу генпрокурора.
Контекст:
29 липня 2022 року в Оленівці, де утримували більшість полонених захисників Маріуполя, унаслідок теракту загинули, як заявили окупанти, приблизно 50 українських військовополонених. Росіяни заявили, що удару нібито завдали ЗСУ. Пропаганда стверджувала, що удар здійснили за допомогою ракети HIMARS, але в ООН спростували це.
У Генштабі ЗСУ повідомили, що колонію в Оленівці прицільно й навмисно обстріляли російські війська. Окупанти в такий спосіб намагалися приховати тортури над полоненими й розстріли. Україна не завдавала по Оленівці ні артилерійських, ні ракетних ударів, підкреслили в Генштабі.
11 жовтня Мінреінтеграції повідомляло про черговий обмін, унаслідок якого додому повернули тіла 62 загиблих українських захисників, “зокрема бійців із багатостраждальної Оленівки”
Ольга БЕРЕЗЮК
журналістка
Джерело: gordonua.com