Сенат Чехії підтримав вступ України в НАТО у найкоротший строк

Сенат Чеської Республіки 31 травня схвалив резолюцію щодо підготовки до саміту НАТО у Вільнюсі, у якій, зокрема, підтримав вступ України до Альянсу у найкоротші строки. Про це повідомила пресслужба Сенату, стенограму засідання опубліковано на його сайті.

“Ухвалено резолюцію щодо підготовки саміту НАТО у Вільнюсі в липні 2023 року, в якій, зокрема, фіксуємо погіршення ситуації з безпекою в Європі та підтримуємо вступ України в НАТО в найкоротші строки”, – ідеться у повідомленні.

* uznesenie kp * íprav * summitu NATO ve Vilniusu v * ervenci 2023, в якому, між іншим, усвідомлюють zhoršення bezpe *
* balí * ek k reform * uspo * ядання trhu s elekt * inou

— Senát Parlamentu * R (@SenatCZ) May 31, 2023

Спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук у Facebook подякував Чехії за підтримку України.

Він зазначив, що в ухваленій резолюції Сенат Чехії зокрема підтримує навчання та постачання зброї й іншого військового обладнання Україні в координації із союзниками.

https://www.facebook.com/stefanchuk.official/posts/pfbid02YoPf7AhKqJnoJwsn58Sijrgv6ABZML6A4pnhe9YByFkSEYr4fVnzt952SApvLE3il

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба також подякував у Twitter чеському Сенату за ухвалення резолюції.

“Імпульс для того, щоб зробити крок до членства України на саміті у Вільнюсі, й далі наростає, і ми дякуємо [спікеру Сенату] Мілошу Вистрчилу та чеським сенаторам за їхній хід”, – написав міністр.

I am grateful to @SenatCZ для passing a resolution в support starting Ukraine’s NATO accession process. Сучасний момент для того, щоб йти до України Україною membership at summit in Vilnius continues to build and we thank @Vystrcil_Milos and Czech senators for their move.

— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) May 31, 2023

Контекст:

Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі окупації Криму Росією та збройного конфлікту на Донбасі. Стратегічний курс на членство України в Євросоюзі та НАТО закріплено у Конституції з лютого 2019 року.

2018 року НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 2020-го Україна здобула статус партнера розширених можливостей.

14 червня 2021 року в Брюсселі відбувся саміт НАТО, у підсумковому комюніке якого зазначали, що Альянс підтримує входження України в НАТО.

30 вересня – після того, як президент країни-агресора Росії Володимир Путін оголосив про анексію окупованої території України, – президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна подає заявку в НАТО за прискореною процедурою.

Генсек Альянсу Єнс Столтенберг 30 листопада заявив, що попередньою умовою для початку переговорів про членство України в НАТО має стати її перемога і в цьому їй допомагають члени Альянсу.

На саміті НАТО у Вільнюсі цього літа Україна очікує на чітке запрошення до членства в Альянсі та гарантій безпеки на шляху до членства, заявив 1 червня Зеленський.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *