Ініціатором виїзду за кордон обвинуваченого в корупції депутата Київради Владислава Трубіцина були Сили спеціальних операцій Збройних сил України. Про це повідомив представник ССО Олександр Кіндратенко в коментарі журналістам “Схем” (“Радіо Свобода”).
У ССО розповіли, що у січні 2023 року просили начальника Головного управління розвідки Кирила Буданова посприяти виїзду Трубіцина і ще чотирьох осіб як волонтерів для забезпечення ССО “спеціальним обладнанням”.
Саме лист за підписом ГУР допоміг Трубіцину виїхати у травні в напрямку Польщі, відтоді він не приходить на судові засідання й не виходить на зв’язок, зазначають “Схеми”.
У ССО додали, що “вкрай негативно” ставляться до того, що “ця особа скористалася таким приводом під час війни у своїх особистих цілях і не повернулася в Україну для виконання процесуальних обов’язків у суді”.
“Вищезгадане звернення дійсно було ініційоване командуванням Сил спеціальних операцій в січні 2023 року. Мета цього звернення – виїзд за кордон Владислава Трубіцина як представника благодійного фонду “Рідна Оболонь” і ще чотирьох осіб, теж від цього фонду. Виїзд потребував виконання ним і групою осіб спеціального завдання щодо забезпечення ССО спеціальним обладнанням. На жаль, характер завдання не може бути розкритим, так як містить дані, що становлять службову таємницю”, – зазначив Кіндратенко.
“Схеми” попросили ССО ЗСУ надати копію їхнього клопотання до ГУР про сприяння виїзду за кордон депутата Трубіцина, аналогічний запит надіслали й ГУР, але відповіді поки не було. Водночас цей документ “Схемам” вдалося дістати від своїх джерел в оборонних структурах із закритою частиною інформації, що містить персональні дані.
Фото: radiosvoboda.org
Контекст:
9 лютого 2022 року НАБУ затримало Трубіцина, а також його помічника. Цього самого дня Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила депутата про підозру у хабарництві (прокурори заявляють, що викрили його в отриманні 1,39 млн грн неправомірної вигоди). 11 лютого Вищий антикорупційний суд України заарештував Трубіцина з альтернативою 14,9 млн грн застави. 16 лютого у Вищому антикорупційному суді України повідомили, що за депутата внесли заставу.
12 лютого Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави ще чотирьом фігурантам цієї справи.
За версією слідства, депутат у змові зі своїм помічником, директором комунального підприємства, заступниками директорів двох КП і наближеною до депутата особою організували незаконну схему для забезпечення перемоги в електронних торгах на право розміщення точок сезонної пересувної торгівлі.
Трубіцин вважає кримінальне провадження “політичною розправою за жорстку позицію в Київраді”. Він стверджує, що “ніколи й ні від кого не отримував жодних хабарів і не затримувався на одержанні хабарів”.
30 травня пресслужба САП повідомила, що прокурори подали до суду клопотання про оголошення в міжнародний розшук Трубіцина, який двічі пропустив судові засідання. Слідство встановило, що обвинувачений перетнув кордон України 13 травня цього року.
Того самого дня у “Слузі народу” заявили, що відкликають мандат Трубіцина й уже виключили його зі складу партії і фракції у Київраді.
31 травня проєкт “Радіо Свобода” “Схеми” повідомив, що Трубіцин 13 травня перетнув кордон України у напрямку Польщі з дозволу глави Держприкордонслужби Сергія Дейнека на підставі листа на бланку Головного управління розвідки Міністерства оборони України, підписаного Будановим. За інформацією співрозмовників журналістів, лист датовано 27 січня 2023 року.
Представник ГУР Міноборони України Андрій Юсов підтвердив “Схемам” видавання ГУР такого листа “на прохання іншої структури, складової сектору сил безпеки і оборони України, у рамках міжвідомчої взаємодії із цією структурою і на їхнє офіційне звернення”. Назвати цю структуру представник ГУР відмовився.
Ольга БЕРЕЗЮК
журналістка
Джерело: gordonua.com