“Ми ще не раз здивуємо світ”. В Офісі президента відповіли, куди Україна вступить раніше – в ЄС чи в НАТО

Процес європейської та євроатлантичної інтеграції України пришвидшиться після її перемоги у війні проти країни-агресора РФ. Таку думку в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”, опублікованому 5 липня, висловив заступник глави Офісу президента України Ігор Жовква.

Його запитали, куди Україна вступить раніше – в ЄС чи в НАТО.

“Події точно пришвидшаться після перемоги. І щодо вступу в ЄС, і щодо вступу в НАТО. Потрібно бути готовими до того часу, коли ці події прискоряться, – відповів Жовква. – У випадку ЄС формально почати переговори про вступ. І ми впевнені, що таке рішення буде прийнято до кінця цього року. Тому готовність по ЄС – це початок переговорів. Готовність по НАТО – це отримати першу процедуру, а саме – запрошення до вступу”.

Як зазначив заступник глави ОПУ, Україна “вже не раз дивувала світ темпами свого розвитку та своїми успіхами”, як на полі бою, так і в дипломатії.

“Я думаю, ми ще не один раз здивуємо світ”, – резюмував Жовква.

Президент України Володимир Зеленський заявив 1 червня в Кишиневі, що Україні у 2023 році потрібні запрошення в НАТО і ЄС, а також гарантії безпеки на шляху до Альянсу.

Контекст:

Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі окупації Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Стратегічний курс на членство України в Євросоюзі й НАТО закріплено в Конституції з лютого 2019 року.

У 2018 році НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 2020-го Україні надали статус партнера розширених можливостей.

14 червня 2021 року в Брюсселі відбувся саміт НАТО, у підсумковому комюніке якого зазначали, що Альянс підтримує входження України в НАТО.

28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ у Європейський союз за спеціальною процедурою. 23 червня лідери ЄС зібралися у Брюсселі на саміт, де надали Україні статус кандидата.

30 вересня – після того, як президент країни-агресора Росії Володимир Путін оголосив про анексію окупованої території України, – Зеленський повідомив, що Україна подає заявку в НАТО за прискореною процедурою.

Генсек Альянсу Єнс Столтенберг 30 листопада заявив, що попередньою умовою для початку переговорів про членство України в НАТО має стати її перемога й у цьому їй допомагають члени Альянсу.

В Офісі президента України заявили 10 червня, що майбутній вступ України в НАТО підтримало вже 20 членів Альянсу. 21-ю стала Іспанія, повідомив Зеленський 1 липня.

Україна в повному обсязі виконала дві із семи рекомендацій Єврокомісії для подальшої інтеграції в ЄС, сказала 22 червня 2023 року шведська міністерка у справах Євросоюзу Джессіка Росвалл. Зокрема, вона зазначила, що Україна ухвалила законодавчі ініціативи щодо органів судової влади й засобів масової інформації. Наприкінці червня в Кабміні назвали першочергові кроки, які має виконати Україна на шляху до ЄС перед осіннім звітом Єврокомісії.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *