Майбутнє ЄС не можна уявити без України, Молдови і країн Західних Балкан – глава Єврокомісії

Майбутнє Європи неможливо уявити без України, Молдови і країн Західних Балкан. Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на пресконференції в Мадриді 3 липня, пише “Укрінформ”.

“Подивімося вперед на роки і спробуймо уявити, як буде виглядати Європа. Чи можемо ми уявити, що Європейський союз буде без України, Молдови, без Західних Балкан і що ці частини Європи будуть під впливом Росії або Китаю? Це неможливо. Тож напрямок нашого руху є зрозумілим. Ми маємо зараз розпочати думати, якою буде Європа, коли ці країни стануть частиною Європейського союзу”, – заявила вона.

За словами глави Єврокомісії, уже зараз ЄС має обміркувати можливі реформи всередині блоку, які знадобляться для вступу вказаних країн, зокрема – яким буде процес ухвалення рішень і використання спільного фінансування, як формуватимуть напрями спільної політики і якою має бути сила, котру в Європі хочуть бачити її громадяни.

Контекст:

Верховна Рада і Європарламент 16 вересня 2014 року синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі. Стратегічний курс на членство України в Євросоюзі й НАТО закріплено в Конституції з лютого 2019 року.

28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ у Європейський союз за спеціальною процедурою. Незабаром такі заявки подали Грузія й Молдова.

17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ у ЄС Україні й Молдові, а також висунула низку умов, які Україна має виконати перед початком переговорів про вступ у Євросоюз.

23 червня лідери ЄС зібралися у Брюсселі на саміт, де надали Україні й Молдові статус кандидата.

Україна повністю виконала дві із семи рекомендацій Єврокомісії для подальшої інтеграції в ЄС, повідомила 22 червня шведська міністерка у справах Євросоюзу Джессіка Росвалл. Зокрема, вона зазначила, що Україна ухвалила законодавчі ініціативи щодо органів судової влади й засобів масової інформації.

Наприкінці червня в Кабміні назвали першочергові кроки, які має виконати Україна на шляху до ЄС перед осіннім звітом Єврокомісії.

Під час виступу на саміті лідерів ЄС у Брюсселі 29 червня Зеленський заявив, що найближчі пів року – “історичний час”, щоб розпочати переговори про членство України в ЄС.

Згідно з опитуванням КМІС, яке проводили з 10-го до 21 травня, 92% українців хочуть бачити Україну членом Євросоюзу.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *