Фото — facebook.com/uspa.gov.ua
В Єврокомісії не виключають введення обмежень на імпорт окремих сільскогосподарських товарів з України навіть після продовження дії режиму безмитної торгівлі з 5 червня.
Джерело: заява віцепрезидента Єврокомісії Валдіса Домбровскіса
В ЄС можуть зберегти обмеження на імпорт зерна та іншої продукції з України
Зокрема, Домбровскіс заявив, що після схвалення рішення щодо продовження безмитної торгівлі з Україною ще на один рік після 5 червня Євросоюз нібито має правову основу для продовження захисних дій проти імпорту агропродукції з України.
Тому що чинні виключні захисні заходи, що були передбачені попередніми автономними регуляторними правилами, втрачають чинність 5 червня, — пояснює Домбровскіс.
Віцепрезидент Єврокомісії додав, що ЄС продовжує обговорення цієї теми із п’ятьома країнами-членами, яких стосуються обмеження українського імпорту, а також із Україною, і в разі продовження обмежень сторони визначать конкретні дати їхньої дії.
Реакція України
За словами президента Володимира Зеленського, продовження торговельної лібералізації на українську продукцію в Євросоюзі є новим етапом секторальної інтеграції української економіки в європейську, хоча певні обмеження можуть зберегтися.
Важливе рішення Ради Євросоюзу для України – ще на рік подовжено торговельну лібералізацію на українську продукцію. Фактично це повне скасування мит і квот до червня 24-го року. І це новий етап секторальної інтеграції нашої економіки – України та всього Європейського Союзу, те, що однозначно робить нас всіх у Європі сильнішими. У процесі нашого просування у Євросоюз таку лібералізацію – поки тимчасову – ми маємо зробити постійною, і без жодних винятків та обмежень. Власне, як це й має відповідати духу єдиної та вільної Європи – без бар’єрів, — підкреслив президент України.
Водночас, український президент зазначив, що й після цього є ризик, що “окремі обмеження все ж можуть залишитися, якщо тиск окремих урядів на ЄС збережеться”.
Але внутрішня політика не має перекривати спільні європейські цілі. Тож, упевнений, ми зможемо знайти таке рішення, зокрема для фермерів в Україні і в деяких країнах-сусідках, яке відповідатиме нашим спільним європейським інтересам і стандартам, — впевнений глава держави.