Фото: rawpixel.com
Між Саудівською Аравією та Росією зростає напруга, оскільки Москва не припиняє поставляти величезні обсяги дешевшої сирої нафти на ринок, що підриває зусилля Ер-Ріяда підвищити ціни на енергоносії.
Джерело: The Wall Street Journal
Росія не виконує обіцянки зі скорочення видобутку нафти
Саудівська Аравія, яка є де-факто лідером Організації країн-експортерів нафти, звинуватила РФ у невиконанні своєї обіцянки скоротити видобуток нафти у відповідь на санкції Заходу.
Саудівські чиновники поскаржилися російським і попросили їх дотримуватися погоджених скорочень, — за словами джерел видання.
Під час зустрічі у Відні 4 червня ОПЕК+ збирається прийняти рішення щодо виробничого плану на другу половину року.
Зустріч ОПЕК+ відбувається після того, як на початку квітня Саудівська Аравія, Росія та інші члени ОПЕК+ заявили, що скоротять видобуток для підтримки цін на нафту.
У травні Ер-Ріяд почав скорочувати виробництво. Москва заявила, що продовжить односторонні обмеження, які набули чинності в березні, до кінця року.
Проте останні доступні дані вказують на те, що Росія продовжує накачувати великі обсяги нафти на ринок, що допомогло максимізувати прибуток для її економіки, але призело до глобального профіциту.
У результаті ціни на нафту впали приблизно на 10% від рівня на початку квітня.
Чи буде Саудівська Аравія застосовувати заходи проти РФ
Наразі невідомо, чи вживе Саудівська Аравія будь-які негайні дії, які вплинуть на енергетичний альянс з Росією.
У березні 2020 року суперечка між Ер-Ріядом і Москвою призвели на падіння цін на нафту після того, як Саудівська Аравія та Росія не змогли узгодити план надзвичайних ситуацій для подолання надлишку пропозиції.
Після розбіжностей Саудівська Аравія розпочала цінову війну, намагаючись відібрати у Росії частку ринку.
Немає конкретних вимог щодо того, щоб Росія точно повідомляла про свій видобуток, але ця розбіжність посилює напругу всередині ОПЕК+ щодо того, чи слід скорочувати видобуток далі.