За допомогою цього доступного фрукта можна покращити настрій усього за чотири дні

Фрукти з високим вмістом вітаміну С сприятливо впливають на емоційний стан. Один із таких фруктів — ківі. Новозеландські вчені Отагського університету з'ясували, як пухнастий плід допомагає боротися з ознаками депресії та покращує настрій, інформує Ukr.Media.

Ківі цінують за чудовий смак, яскравий колір і незвичайну текстуру. Крім того, він має високу харчову цінність і містить запас вітаміну С, який ефективно підвищує імунітет і бере участь у багатьох біохімічних процесах організму. Магній і калій у складі фрукта входять до лікувальної дієти, яку призначають у разі серцево-судинних захворювань і гіпертонії.

Команда фахівців під керівництвом професора Тамліна Коннера з'ясувала, що всього два ківі на день підвищують життєвий тонус і покращують настрій після двох тижнів регулярного споживання.

"Наші результати показують, що ківі призводить до зниження симптомів депресії та сприяє поліпшенню загального емоційного фону. Найпомітніше цей вплив помітний на людях, чий рівень вітаміну С на початковій стадії експерименту був значно нижчим за норму", — каже один з авторів роботи, доктор філософії та психології Оклендського університету Нової Зеландії Бенджамін Д. Флетчер. Флетчер.

Загалом у дослідженні взяли участь 155 дорослих. Учасників розділили на три групи. Одна з них приймала плацебо, друга — добавку вітаміну С у вигляді шипучих таблеток, а третя група їла по два великих ківі на день. Учасники регулярно заповнювали опитувальники на смартфонах, ділячись своїм настроєм, здоров'ям, якістю сну і фізичною активністю. Дослідження тривало 8 тижнів, повідомляється на офіційному сайті Британського журналу харчування Кембриджського університету.

"З усіх груп саме та, яка споживала ківі, показали найкращі результати. У них перші помітні поліпшення настрою та підвищення життєвого тонусу відмічалися вже на четвертий день, а стабільного позитивного ефекту було досягнуто приблизно через два тижні", — ділиться результатами доктор Флетчер.

Вітамін С у формі добавки почав позитивно впливати на настрій та емоційний фон лише через 12 днів.

У зв'язку з цим учені рекомендують додавати в раціон саме ківі. Він може істотно поліпшити ментальний стан і загальне самопочуття. Ківі входить до числа доступних продуктів, який здатний зробити життя яскравішим за короткий період часу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *