Тяга до різних продуктів вказує на проблеми зі здоров’ям

Раптові харчові капризи часто асоціюються з вагітністю, але сильна тяга до певного продукту виникає не тільки у майбутніх мам. Іноді таким чином наш організм намагається повідомити про свої потреби. Ось що може означати різке бажання поїсти чогось конкретного, інформує Ukr.Media.

Червоне м'ясо

Якщо вас переслідує пристрасне бажання поїсти червоного м'яса у вигляді гамбургерів, стейків або будь-яких інших страв — це може значити, що вашому організму бракує ключової поживної речовини. Іноді тяга до цього продукту виникає у людей з анемією або низьким вмістом заліза в крові, каже дієтолог Брук Фредріксон. У червоному м'ясі багато гемового заліза — це те, яке входить до складу гемоглобіну і міститься у тваринній їжі. Воно вважається найбільш легко засвоюваним типом заліза.

Щоб впоратися з тягою до червоного м'яса, можете додати в раціон більше горіхів, гороху, сочевиці і збагачених залізом злаків.

Сир

Ви можете хотіти сиру просто тому, що його любите, але іноді це спосіб вашого тіла сказати про те, чого йому бракує. Сир містить амінокислоту триптофан, вона бере участь у виробленні мелатоніну і серотоніну, які допомагають нам відчувати себе розслабленими і позитивними.

Триптофан є не тільки в сирі — ним багаті горіхи, лосось, птиця і деякі зернові культури.

Шоколад

За словами дієтолога Лізи Річардс, тяга до шоколаду може вказувати на дефіцит магнію. З цим особливо часто стикаються жінки під час менструації або вагітності. Магній — життєво важливий для регулювання рівня інсуліну, при цьому величезна кількість людей відчувають дефіцит цього елементу. Так що, попри стереотипні жарти про бажання лежати і об'їдатися шоколадом під час критичних днів, вам варто поставитись до цього сигналу організму серйозно.

Хочете отримати більше користі — вибирайте шоколад з високим вмістом какао або замінюйте його мигдалем або листовою зеленню.

Будь-які інші солодощі

Коли хочете не конкретно шоколаду, а будь-які солодощі, можливо, причина в тому, що вашому тілу бракує енергії. Так відбувається з тими, хто недостатньо висипається чи відчуває серйозні навантаження. Люди часто використовують цукор як спосіб боротьби з виснаженням. Проте не забувайте, що солодощі дають швидкий, але дуже короткий приплив енергії, після якого втома накочує ще сильніше. Постарайтеся дати своєму організму комплексний відпочинок, а не намагайтеся підтримати працездатність зайвим десертом.

Чипси та інші солоні снеки

Тяга до солоної їжі може говорити про те, що вашому організму бракує натрію. Хоча точно так само вона може свідчити про надлишок солі і зневоднення. Сіль утримує воду. Коли в організмі натрію забагато, він може вимагати ще більше солоної їжі, щоб підсилити тягу до води і компенсувати зневоднення.

Якщо відчуваєте бажання з'їсти щось солоне, спробуйте випити кілька склянок води, може, цей потяг пройде сам собою. І обов'язково пийте достатньо рідини, коли їсте багату натрієм їжу.

Цитрус

Відчуваєте сильне бажання випити апельсинового соку, з'їсти грейпфрут, лимон або ще чого-небудь кислого — іноді це знак, що ваш організм має потребу у вітаміні С і, можливо, навіть бореться з інфекцією. Вітамін С необхідний для росту, розвитку, відновлення всіх тканин вашого тіла, тому важливо мати його в достатній кількості. Він грає роль в утворенні колагену, засвоєнні заліза, підтримці кісток, хрящів, зубів, загоєнні ран та роботі імунної системи.

Цей вітамін міститься не тільки в цитрусових — ним багаті свіжі зелені овочі.

Білий хліб

Раптова тяга до білого хліба може говорити про дефіцит азоту. Він відіграє важливу роль в рості і розвитку організму, а також у синтезі білків. Щоб збалансувати утримання азоту в тілі, додайте у раціон достатню кількість білкової їжі.

Майте на увазі, що тяга до певного продукту не те ж саме, що почуття голоду. Цей сигнал виходить від мозку, а не від шлунка.

Вода

Якщо ви відчуваєте постійну спрагу, подумайте, скільки води ви п'єте протягом дня. Коли в організмі все гаразд з гідратацією, сеча у людини світло-жовта, майже прозора. Коли ніяка кількість води не втамовує спрагу, хоча нічого сильно солоного людина не їла, це може бути ознакою діабету. Постійне бажання пити і часті походи в туалет іноді є ранніми ознаками високого рівня інсуліну.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *