Про риб'ячий жир ми знаємо з самого дитинства. Багато люде цей засіб вважають практично панацеєю. Однак, попри всі його переваги, існує ряд побічних ефектів і протипоказань. Розберімось, в яких випадках риб'ячий жир корисний, а коли краще не вдаватися до цього засобу, інформує Ukr.Media.
Користь риб'ячого жиру
Головною його перевагою вважається наявність у складі омега-3 й омега-6, які вкрай важливі для підтримання здоров'я. Організм людини нездатний самостійно виробляти ці компоненти, бо отримує їх тільки з їжею. Крім цього риб'ячий жир багатий вітамінами та мінералами.
Значна частина жиру, що надходить в організм бере активну участь у будівництві ліпідного шару клітин. Таким чином, він не відкладається в тканинах і не провокує збільшення ваги. Він прискорює обмін речовин і допомагає набирати масу м'язів.
Риб'ячий жир рекомендується вживати людям, що активно займаються спортом, оскільки він сприяє зниженню рівня кортизолу. Цей гормон негативно впливає на м'язові волокна. Тому риб'ячий жир сприяє швидкому відновленню м'язів після фізичного тренування Крім того, він корисний для шкіри і волосся. Фахівці радять вживати його літнім і дітям з ослабленим організмом.
Протипоказання
Він суворо протипоказаний людям, у яких було виявлене погане згортання крові, оскільки риб'ячий жир може стати причиною кровотечі. Не можна приймати риб'ячий жир і людям під час загострення панкреатиту та холециститу.
Вагітним жінкам перед прийманням подібного засобу краще записатися на консультацію до лікаря, який вивчить стан здоров'я майбутньої мами і дасть необхідні рекомендації.
Якщо порушити правила приймання риб'ячого жиру, або ж вживати його понад міру, можна зіткнутися з нудотою, блювотою і навіть діареєю.
Джерело: ukr.media