Додавши у свій раціон більше пробіотичних продуктів, ми підвищуємо свої шанси залишатися струнким і здоровим з віком, — цьому сприяє їх оздоровчий вплив на систему шлунково-кишкового тракту, інформує Ukr.Media.
Від стану кишківника залежить стан загального здоров'я, кишковий мікробіом відіграє визначальну роль у зменшенні запалення, з яким в організмі пов'язаний підвищений ризик різних захворювань, включаючи застуди, рак, серцеві захворювання, артрит, зниження когнітивних функцій і нейродегенеративні розлади. Крім того, корисні кишкові бактерії можуть допомагати інтенсивніше спалювати жир, знижують резистентність до інсуліну.
Вживання пробіотичних продуктів сприяє розвитку корисної кишкової мікрофлори, загальному оздоровленню кишкової біоми.
Пробіотики — це живі бактерії, що містяться в певних продуктах або біологічно активних добавках. Це корисні для людини та непатогенні живі мікроорганізми, які при систематичному вживанні в їжу надають сприятливий вплив на організм людини. В результаті поліпшується склад і біологічна активність захисної мікрофлори кишківника.
Такі продукти є кращими джерелами пробіотиків.
Йогурт
Дослідження вчених з Університету Вашингтона показало, що натуральний кисломолочний йогурт містить пробіотики, які надають цілющу дію на стан кишківника у чоловіків. Завдяки цим пробіотикам сильна стать стає краще захищеною від розвитку поліпів, попередників ракових пухлин.
Кефір
Вживати кефір корисно навіть тим, хто не переносить молоко — він практично не містить лактози. При цьому він забезпечує організм білком і дюжиною різних видів живих активних культур.
Місо
Виготовлена з витриманих ферментованих соєвих бобів, ця паста містить пробіотики Також в місо містяться необхідні для підтримки стрункості білок і клітковина, а також вітамін К, який зміцнює кістки. Водночас слід пам'ятати, що місо відрізняється високим вмістом натрію. Одна чайна ложка цієї пасти містить третину денного ліміту для людей з високим кров'яним тиском.
Квашена капуста
В ній містяться пробіотики, які грають важливу роль в роботі кишківника. Вони виробляють вітаміни, амінокислоти, формують здоровий кишковий імунітет та запобігають алергію, коливання ваги, схильність до діабету другого типу, підтримують здоровий рівень холестерину.
Житній хліб
Цей злегка кислуватий хліб готується без використання дріжджів, на густій заквасці, яка містить штами лактобацил, дружніх кишківнику бактерій. Вживання житнього хліба допомагає знизити холестерин в крові, покращує обмін речовин, роботу серця, активізує виведення потенційних токсинів.
Овочі в розсолі
Овочі, приготовлені в розсолі з використанням солі, води та спецій без оцту, є ще одним чудовим джерелом пробіотичних культур. Огірки, помідори і яблука, занурені в розчин солі та води, виділяють власні молочнокислі бактерії.
Кімчі
Це корейська страва, заснована на молочнокислому бродінні, яке перетворює капусту або інші овочі в чудовий гострий і пряний гарнір, наповнений вітаміном С.
Гіркий шоколад
Шоколад з підвищеним вмістом какао сам по собі не містить бактерій. Але він є бажаною їжею для кишкових бактерій, які утворюють пробіотики, отримуючи його.
Оливки
У них також містяться молочнокислі бактерії. Але важливий момент наявний тільки в зелених, а не в чорних плодах.
Джерело: ukr.media