Напої, які ми вибираємо ввечері, незмінно впливають на якість сну. Якщо останнім часом ви відчуваєте, що сон став неспокійним, а вранці не хочеться прокидатися, можливо, пора переглянути звички. Розповідаємо, які напої сприятимуть міцному і здоровому сну, інформує Ukr.Media.
Тепле молоко
Тепле молоко з печивом — справжнє кліше вечірнього меню. Зазвичай так заспокоюють дітей і допомагають їм підготуватися до сну, але рецепт працює і з дорослими. До речі журнал New York Times не знайшов серйозних доказів того, що тепле молоко сприяє міцному сну, але, навіть якщо це плацебо, чому б і ні. Деякі експерти пояснюють дію теплого молока тим, що там міститься триптофан, який перетворюється в організмі в мелатонін (гормон сну).
Ромашковий чай
Ромашковий чай — поширений варіант натуральних заспокійливих засобів перед сном. Цей рецепт рекомендують тим, хто страждає безсонням: ромашковий чай ефективно заспокоює і, на відміну від інших видів чаю, не містить кофеїну
Мигдальне молоко
Адепти рослинного раціону можуть спробувати випивати перед сном склянку мигдального молока. Там теж є достатня кількість триптофану, до того ж мигдальне молоко багате магнієм, який допомагає поліпшити якість сну.
Кокосова вода
Кокосова вода має в складі магній і калій, які допомагають краще спати і розслабити м'язи. Там також є вітамін В, який допомагає знизити рівень стресу.
Бананове смузі
Ще один спосіб спати міцно — бананове смузі. Досить змішати невеликий банан з половиною склянки мигдального молока. Корисний напій може замінити нічний перекус і стати гарантованим пропуском в царство Морфея.
"Місячне" молоко
Для "місячного молока" використовуються натуральні Суперфуди: найчастіше це Ашвагандха (засіб з лікувальної рослини) і гриб Рейши (різновид гриба-трутовика). Ці добавки допомагають знизити тривожність. Продаються вони у вигляді порошку або масла. Щоб приготувати напій, розпаліть мигдальне молоко, додайте щіпку Ашвагандха і гриба Рейши. Щоб зробити напій смачнішим, можна використовувати в рецепті какао-порошок, сироп агави, корицю, мед, кокосовий цукор.
Джерело: ukr.media