Як запобігти здуттю живота: 5 порад по боротьбі з газоутворенням

Незалежно від того, чи є ваше здуття живота запором або у вас є основне захворювання, існує кілька кроків, які ви можете зробити, щоб зменшити кількість газів, які ви виділяєте, або поліпшити мікробіом кишечника для підтримання здорового травлення, інформує Ukr.Media.

Однак, якщо ваше здуття живота постійне і болісне, Вам слід звернутися за допомогою до лікаря, щоб виключити будь-які більш серйозні основні причини, які можуть цьому сприяти. Вам також може знадобитися поговорити з дієтологом про потенційні дієтичні тригери, які можуть викликати здуття живота і дискомфорт.

Так як же запобігти здуття живота?

Що викликає здуття живота?

Доктор Маріон Слоан (Marion Sloan), лікар і голова Товариства первинної медико-санітарної допомоги в області гастроентерології в Сполученому Королівстві, каже, що здуття живота — це те, з чим вона як лікар стикається досить часто.

"Це загальна скарга", — каже вона.

Здуття живота може мати ряд причин, включаючи, крім іншого, основні шлунково-кишкові або гінекологічні захворювання, запори, харчову непереносимість і погані звички в їжі.

Доктор Слоан зазначає, що якщо у вас щоденне здуття живота, Вам слід поговорити про це з лікарем.

"Якщо це не проходить, зверніться до лікаря, бо здуття живота може проявлятися під час целіакії і, нехай і дуже рідко, під час раку яєчників", — говорить вона.

Як запобігти здуття живота?

Змініть свої звички в їжі

"Не розмовляйте одночасно з вживанням їжі", — радить доктор Слоан.

Цілком логічно, що ви можете захотіти поговорити за вечерею, бо це часто суспільна подія або сімейне свято, але це може бути одним з винуватців вашого здуття живота. Швидкість, з якою ви їсте, також може сприяти здуттю живота, тому варто уповільнити процес і ретельно пережовувати їжу, щоб під час їжі не заковтувати в шлунок повітря.

"Якщо ви завжди в русі і схильні їсти швидко, це може призвести до того, що ви не будете досить добре пережовувати їжу, щоб її розщепити, а також до того, що Ви проковтнете багато бульбашок повітря, що може привести до здуття живота", — додає зареєстрований дієтолог-Нутриціолог Роксана Ешані (Roxana Eshani).

Зміни в раціоні харчування

Дієта з низьким вмістом FODMAP може допомогти вам зменшити кількість споживаних ферментованих продуктів, що, своєю чергою, може зменшити здуття живота.

"Дізнайтеся, які продукти викликають гази у вашому животі", — говорить доктор Слоун. — У різних людей це може бути по-різному. Це залежить від того, які бактерії у вас живуть в товстій кишці."

Спробуйте вживати пробіотики і пребіотики

І пробіотики, і пребіотики цілком можуть допомогти запобігти здуття живота, оскільки вони сприяють здоровому мікробіому кишечника.

"Їжа, багата пробіотиками, може сприяти здоровому мікробіому кишечника, який деяким людям необхідно відновлювати, наприклад, після прийому антибіотиків, — пояснює Ешані. — Пробіотики — це хороші бактерії, вони містять живі і активні культури, тому вживайте такі продукти, як йогурт з живими і активними культурами, або пийте кефір. Пребіотики і пробіотики працюють разом, пребіотики сприяють розвитку хороших бактерій в кишечнику, а також можуть допомогти підтримати і поліпшити здоров'я кишечника. Продукти, багаті пребіотиками, — це банани, цибуля, часник, спаржа, боби і цілозернові продукти."

Уникайте газованих напоїв

Ешані і доктор Слоан рекомендують уникати газованих напоїв, бо газована вода і деякі інгредієнти можуть викликати здуття живота і розлад шлунка.

"У газованих напоях часто присутній сорбіт, який може сприяти здуттю живота", — говорить доктор Слоан.

"Уникайте газованої води і газованих напоїв, бо в ході їх прийому Ви ковтаєте бульбашки повітря", — говорить Ешані.

Огляд в журналі Cancer Treatment and Research показує, що вуглекислий газ в газованих безалкогольних напоях може змінити фізіологію шлунково-кишкового тракту, в тому числі слизову оболонку, яка вистилає стінку шлунка і захищає нас від шлункової кислоти і травних ферментів. В огляді також згадується, що вуглекислий газ в цих напоях може впливати на механічний тиск в нашій травній системі, викликане газами.

Їжте більше клітковини

За словами Ешані, недостатнє споживання клітковини у вигляді фруктів, овочів, цільного зерна і бобових може викликати запор, який також може привести до здуття живота і нерегулярної дефекації. Клітковина діє як наповнювач, який допомагає переміщати їжу по нашій травній системі, згідно з оглядом 2021 року в журналі Nutrients, що стосується хронічних закрепів.

Прості та ефективні поради

  • Уникайте жувальної гумки. Вона може привести до того, що Ви проковтнете багато бульбашок повітря, які можуть викликати здуття живота.
  • Вживання великої кількості солі, наприклад, солоних закусок, таких як картопляні чіпси або кренделі, або вживання великої кількості готових продуктів з високим вмістом натрію може призвести до затримки зайвої води і викликати здуття живота.
  • Вживання імбирного, м'ятного або фенхелевого чаю може заспокоїти здуття живота

Дана стаття носить виключно інформаційний характер. Перед використанням даних, наданих вище, проконсультуйтеся з сертифікованим фахівцем. Редакція не гарантує будь-які результати і не несе ніякої відповідальності за шкоду або інші наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання відомостей, наданих вище.

Джерело: ukr.media

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *