5 популярних міфів щодо використання сонцезахисних засобів у місті

Засоби з SPF-фільтрами вже давно не асоціюються тільки з пляжним відпочинком: у необхідності щоденного захисту від сонця немає сумнівів ні у кого з фахівців б'юті-індустрії. Наслідки впливу ультрафіолетового випромінювання дійсно небезпечні для здоров'я, інформує Ukr.Media. Воно може стати причиною передчасного старішання і навіть раку шкіри. Але який саме захист потрібен, якщо час вашого перебування на вулиці зазвичай обмежується шляхом на роботу і назад?

Кілька хвилин на вулиці не є небезпечними для шкіри без сонцезахисного крему

Навіть 15 хвилин під сонцем достатньо для настання неприємних наслідків впливу ультрафіолетового випромінювання. Виснажуються запаси антиоксидантів, пригнічується імунна система. Шкіра, особливо світла і чутлива, може червоніти і лущитися, можуть з'явитися пігментні плями.

А регулярне перебування на сонці неминуче призводить до фотостарішання. Продовжити молодість шкіри допомагає косметика з SPF-фільтрами, що захищають від широкого спектра випромінювання. Рекомендуємо користуватися такими засобами щодня.

Віконні та автомобільні скла не пропускають ультрафіолет

У спектр денного світла входять ультрафіолетові промені типу A, які проходять крізь скла і абсолютно не відчуваються нашими тепловими рецепторами. Саме цей вид випромінювання потрапляє глибоко у шкіру, руйнує волокна колагену і еластину, викликає дерматози, порушення мікроциркуляції, пігментацію і новоутворення. Також пам'ятайте, що одяг не може гарантувати 100 % захист від ультрафіолету.

Засоби з SPF не потрібні за похмурої погоди

Хмари і туман також не заважають потраплянню на поверхню шкіри променів групи A, які призводять до пошкодження ДНК і фотостарішання. Ультрафіолетове випромінювання є у будь-якій географічній широті і у будь-який час року. Наприклад, відбиваючись від снігу, воно навіть посилюється. Крім того, захист від сонця за будь-якої погоди необхідний тим, хто проходить курс хімічних пілінгів, лазерного шліфування, лікування гіперпігментації шкіри, а також людям, які приймають ретиноїди.

Якщо з якихось причин ви не використовуєте сонцезахисний засіб щодня, слідкуйте за УФ-індексом. Його можна подивитися у додатку "Погода" на смартфоні або на одному зі спеціальних сайтів. Якщо показник нижчий за 2, то крем можна не застосовувати. Від 2 до 4 — бажано наносити засіб з SPF, навіть якщо плануєте провести на вулиці лише кілька хвилин. За наявності індексу від 4 до 6 необхідно використовувати крем з SPF, який не нижчий за 30. А якщо показник УФВ вищий за 6 — обов'язково треба наносити засіб перед виходом на вулицю або якщо ви знаходитеся біля вікна.

Потрібно оновлювати сонцезахисний засіб кожні дві години

Це загальна рекомендація, яка точно є актуальною для пляжного відпочинку. Санскрін потрібно оновлювати не лише кожні дві години, але і після кожного контакту з водою. Що стосується роботи у місті: проводилося дерматологічне дослідження, згідно з яким 70 % засобу залишається на шкірі протягом восьми годин у офісі. Тобто, для тих, хто проводить день у приміщенні і наносить достатню кількість сонцезахисного крему одноразово вранці, повторне застосування сонцезахисного крему може бути необов'язковим.

Необхідно наносити стільки ж санскріну, скільки й звичайного крему

Важливим моментом попереднього пункту була достатня кількість сонцезахисного засобу. Його потрібно наносити у чотири рази більше, ніж звичайного догляду. Рівень SPF, який ви бачите на етикетці крему, вказано за умови нанесення саме такого шару. Якщо наносити засіб більш тонким шаром, то і захист буде меншим. Радимо не заощаджувати сонцезахисний засіб і наносити його рівномірно на усі відкриті ділянки тіла (особливо обличчя, шию і руки).

Висновок: не можна відмовлятися від крему з SPF-захистом, навіть якщо ви живете у мегаполісі і проводите мало часу на вулиці.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *