Резніков назвав дивним “мирний план” Індонезії: Схожий на російський

Міністр оборони України Олексій Резніков 3 червня на полях саміту з безпеки “Діалог Шангрі-Ла” у Сінгапурі розкритикував “мирний план”, який запропонував його індонезійський колега Прабово Субіанто під час цього саміту.

Про це повідомила газета South China Morning Post.

Ініціатива, представлена індонезійським міністром, передбачає припинення вогню, відведення військ на 15 км із кожної сторони від лінії фронту, створення під егідою ООН миротворчої місії, а також проведення на “спірних територіях” референдуму під контролем ООН.

Глава Міноборони України перед тим, як розпочати відповідь на запитання щодо пропозиції Субіанто, сказав, що “спробує бути чемним”. А потім Резніков сказав, що цей план “схожий на російський, а не індонезійський”.

Резніков, як пише видання, відмахнувся від ініціативи Індонезії й назвав її дивною. За словами міністра, Субіанто не обговорював із ним цієї пропозиції.

Також глава Міноборони України заявив, що світові лідери, які бажають вести переговори, уже вишикувалися в чергу, але Україні потрібні засоби для того, щоб завершити війну.

У Міністерстві закордонних справ України, реагуючи на пропозицію Субіанто, наголосили, що між Україною та Російською Федерацією немає спірних територій, щоб там проводити референдуми.

“Росія має забратися з українських територій, а Україна – відновити свою територіальну цілісність у міжнародно визнаних кордонах. Альтернативних сценаріїв бути не може”, – заявив представник МЗС України Олег Ніколенко і запросив Індонезію приєднатися до української формули миру.

Контекст:

Зеленський заявив 30 вересня 2022 року, що Україна хоче досягти домовленості з РФ, але з нинішнім президентом країни-агресора Володимиром Путіним це неможливо. “Він не знає, що таке гідність і чесність. Тому ми готові до діалогу з Росією, але вже з іншим президентом”, – сказав він. Зеленський ввів у дію рішення РНБО, у якому офіційно констатують “неможливість проведення переговорів із Путіним”.

Україна в листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, яка містить 10 пунктів. Одним із головних положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів.

У лютому 2023 року свій мирний план запропонував Китай, а також призначив спецпредставника із цього питання.

У травні про секретну миротворчу місію заявляв Ватикан. Папа римський Франциск підтвердив, що готовий допомогти Україні в переговорах щодо повернення з Росії викрадених дітей.

Зі ще одним мирним планом виступав президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва. Він закликав створити групу “нейтральних” країн спеціально для започаткування мирних переговорів між Росією та Україною. Раніше він заявляв, що Крим треба віддати Росії.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 26 квітня заявив, що Київ готовий лише до тих переговорів, які не призведуть до заморожування конфлікту чи територіальних поступок.

Зеленський в інтерв’ю, опублікованому 11 травня, закликав не нав’язувати Україні форматів досягнення миру з Росією.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *