Політтехнолог Шейтельман: Після перемоги України у війні будівництво стійкої держави займе років 20

Властива Заходу повільність у процесах ухвалення рішень допоможе Україні після перемоги збудувати стійку державу й перемогти корупцію. Таку думку висловив ізраїльський політтехнолог Михайло Шейтельман, який живе в Україні, в інтерв’ю засновнику інтернет-видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону.

“На жаль, запізнення [з військовою допомогою від Заходу] коштувало, можливо, й самої війни, бо якби були інші озброєння раніше, могло б усе бути по-іншому. Ну, що поробиш. Ну от не виходить у нас у чужий монастир зі своїм уставом. Ми тут, в Україні живемо… У нас може від рішення до здійснення минути день. Завтра ви вирішите вести новий YouTube-канал, післязавтра він у вас буде. До лікаря можна записатися за 20 хвилин, а не за 12 місяців. Ну от, якщо у них так із сантехніком, з лікарем, з бізнесом, то не може в них бути по-іншому з іншим. Зійшлися два світи, як то кажуть, і ніяк не можна його зрушити”, – сказав він.

На думку політтехнолога, в умовах війни така повільність Заходу йде в мінус Україні, проте після перемоги над країною-агресором Росією вона піде на користь.

“Я вірю в те, що ми зможемо перемогти корупцію, побудувати якусь таку серйозну державу. Але тільки сам процес вступу в ЄС нам допоможе це зробити. Тому що європейці вимагатимуть від нас дотриматися кожного міліметра їхнього законодавства, вони привозитимуть ось такі гросбухи щодо кожного питання: все буде дуже суворо, ця їхня повільність буде нам на руку, тому що от у цьому будівництві нашими способами ми не переможемо корупцію ніколи, а їхніми методами можемо. У принципі, збудувати тривалу стійку державу можна тільки такими повільними способами. І коли ми вирішимо наші швидкі проблеми під назвою “перемогти Російську Федерацію”, то довгі питання, які займуть у нас років 20, – побудувати стійку державу. Ось це буде завдяки їхній повільності й бюрократизму, їхній зарегульованості”, – сказав Шейтельман.

ВІДЕО Відео: В гостях у Гордона / YouTube Контекст:

Верховна Рада і Європарламент 16 вересня 2014 року синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі. Стратегічний курс на членство України в Євросоюзі й НАТО закріплено у Конституції з лютого 2019 року.

28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ до Європейського союзу за спеціальною процедурою. Незабаром такі заявки подали Грузія і Молдова.

17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ до ЄС Україні й Молдові, а також висунула низку умов, які Україна має виконати перед початком переговорів щодо вступу до Євросоюзу. 23 червня лідери ЄС зібралися у Брюсселі на саміт, де надали Україні й Молдові статус кандидата.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв 27 квітня 2023 року, що Україна “виконала усі сім рекомендацій Єврокомісії”, які отримала під час набуття статусу кандидата. За його словами, Україна готова до процедури переговорів наприкінці 2023 року.

Зеленський 1 червня заявив, що Україна близька до виконання рекомендацій Єврокомісії для початку переговорів щодо вступу до ЄС.

Україна в повному обсязі виконала дві із семи рекомендацій Єврокомісії для подальшої інтеграції в ЄС, повідомила 22 червня шведська міністерка у справах Євросоюзу Джессіка Росвалл.

Дмитро ГОРДОН
засновник проєкту

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *