Окупанти визнали, що за роки війни у РФ опинилося майже 700 тис. українських дітей

З початку розв’язаної країною-агресором війни в Росію вивезено приблизно 700 тис. дітей з України. Про це заявив голова міжнародного комітету Ради Федерації Григорій Карасін написав 2 липня в Telegram.

Російський політик назвав це “рятуванням дітей від бомбардувань та обстрілів”.

“Протягом останніх років 700 тис. дітей, рятуючись від бомбардувань та обстрілів із районів конфлікту в Україні, знайшли прихисток саме в нас. Багато хто – разом із батьками, а вихованці дитячих будинків – разом із вихователями”, – написав Карасін.

Він повторив тези пропаганди про “київських радикалів”, які “знущаються” з дітей, заявивши, що РФ, “на відміну від низки країн Європи, до дітей завжди ставилася з турботою й теплом”.

Контекст:

За даними державного порталу “Діти війни”, з України депортували щонайменше 19 489 дітей. Повернути вдалося лише 373.

Дитяча омбудсменка України Дар’я Герасимчук заявляла, що оскільки частина території України зараз в окупації і влада не має туди доступу, може йтися про кілька сотень тисяч викрадених дітей.

Генпрокурор України Андрій Костін заявляв на зустрічі з комісаркою Ради Європи з прав людини Дунею Міятович, що українських дітей вивозять як на територію Росії, так і на територію Білорусі. За інформацією білоруської опозиції, на територію Білорусі вивезли понад 2 тис. українських дітей, зокрема сиріт віком від шести до 15 років, у так звані табори відпочинку й санаторії. Опозиції відомо про чотири місця, де в Білорусі перебувають українські діти.

17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента країни-агресора РФ Володимира Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації дітей з окупованих районів України в Росію.

27 квітня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, у якій депортацію українських дітей названо геноцидом.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *