Однією із цілей російського ракетного удару, завданого по Україні ввечері 26 липня, був військовий аеродром у Старокостянтинові Хмельницької області. Про це заявив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі національного телемарафону, який транслював канал “Рада”.
За його словами, ракети, які випустили російські літаки Ту-95МС, влетіли в повітряний простір України з південно-східного напрямку, рухаючись у бік Дніпра. Потім вони змінили курс у бік Кіровоградської області, рухалися в напрямку Вінницької, Одеської й Миколаївської областей.
Після цього російські ракети зафіксували в Тернопільській області, звідти вони попрямували у бік Львівської області.
“У Львівській області [вони] розвернулися на 180 градусів і зрештою були спрямовані у Хмельницьку область у район Старокостянтинова”, – наголосив спікер.
Також, за даними Ігната, російські ракети було збито у Київській, Дніпропетровській і Харківській областях. Спікер пов’язав масований обстріл із засіданням ради Україна – НАТО.
“Ворог завжди на такі дати здійснює такі провокації”, – заявив Ігнат.
Повітряна тривога на всій території України, за даними сервісу alerts.in.ua, станом на 20.15 тривала вже більше ніж дві години, відбою на той момент не було в жодному регіоні. О 20.20 Повітряні сили України в Telegram оголосили відбій по областях.
Тривогу оголосили після запусків крилатих ракет із 12 російських бомбардувальників Ту-95 із району Каспійського моря. Згодом у Повітряних силах ЗСУ повідомили про запуски аеробалістичних ракет Х-47 “Кинжал” з літаків МіГ-31К. О 19.27 у зв’язку із цим жителів Київської області закликали пройти в укриття.
О 19.31 ПС ЗСУ попередили, що “Кинджали” летять у напрямку Хмельницької області.
О 19.33 Повітряні сили оголосили про проліт “Кинджалів” у напрямку Кіровоградської області.
Про підсумки роботи ППО і про можливі влучання російських ракет Повітряні сили й регіональна влада поки не повідомляли.
Контекст:
За рік повномасштабної війни, з лютого 2022-го до лютого 2023 року, країна-агресор Росія завдала по Україні майже 5000 ракетних і 3500 авіаційних ударів, а також ще приблизно 1100 ударів із використанням безпілотників. Після цього були нові атаки.
У травні – липні російські окупанти стали активніше завдавати по Україні масованих ракетних ударів і ударів за допомогою дронів-камікадзе. Зокрема, у травні окупанти атакували Київ 17 разів.
Наймасованіша за останні тижні ракетна атака на Україну була в ніч проти 24 червня. Тоді окупанти випустили 40 ракет Х-101/Х-555, дев’ять ракет Х-22, дві ракети “Калібр”. Сили протиповітряної оборони України збили всі ракети Х-101/Х-555 і один “Калібр”. Наймасованіша за останній час атака за допомогою дронів відбулася в ніч проти 20 червня. Окупанти атакували Україну 35 дронами Shahed, українські військовослужбовці збили 32 із них.
Після 17 липня, коли Росія відмовилася від продовження зернової ініціативи, вона кілька днів поспіль завдавала ударів по південних регіонах України, атакувала портову й логістичну інфраструктуру. У ніч на 23 липня стався наймасштабніший обстріл Одеси. За останніми даними МВС, загинула одна й постраждало 22 особи, із них черверо дітей. Пошкоджено 61 будівлю та 28 пам’яток – об’єктів культурної спадщини
Джерело: gordonua.com