Майже половина українців втратила на війні друга або родича – КМІС

92% українців хочуть, щоб Україна стала членом Європейського союзу, і 89% – щоб країна стала членом НАТО. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, які опублікували 30 червня.

Соціологи зазначили, що це стабільне зростання підтримки українцями євроінтеграції й інтеграції з блоком НАТО.

“Українці чітко розуміють, що країна потребує допомоги своїх союзників, щоб вистояти в цій жахливій війні, щоб постати ще сильнішою, інклюзивнішою та життєздатнішою демократією”, – ідеться в результатах аналізу.

Окрім того, 73% українців вважають, що міжнародні організації, західні країни або міжнародний бізнес мають відігравати головну роль у нагляді за процесом відновлення України.

“Після більше ніж року війни та звірств українці не вірять, що Росія буде вести переговори сумлінно. За п’ять місяців війни, у травні 2022 року, 59% респондентів були відкриті до мирних переговорів із Росією. До травня 2023 року кількість тих, хто виступає за переговори, знизилася до 33%, а тих, хто виступає проти переговорів, зросла до 63%”, – зазначили у КМІС.

Водночас кількість українців, які на війні втратили близьку людину, збільшилася вдвічі. На війні країни-агресора Росії проти України родича або друга втратило 44% українців. У 2022 році цей показник був 20%. Але кількість опитаних, які щодо майбутнього України налаштовані “дуже оптимістично” або “скоріше оптимістично, ніж песимістично”, залишилася майже незмінною, на рівні 87%.

Контекст:

Опитування було проведено з 10-го до 21 травня 2023 року телефоном із використанням комп’ютера (одноетапна вибірка з генерацією випадкових номерів телефонів і без додаткових квот) серед 2509 українців з усіх регіонів України, окрім тих, які перебували в окупації станом на 24 лютого 2022 року. Імовірна похибка для вибірки не перевищує 2,2%.

    Джерело: gordonua.com

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *