Блінкен: США допоможуть Україні побудувати “армію майбутнього”

Вашингтон підтримує будь-які ініціативи щодо припинення війни, але й далі допомагатиме Україні. Про це держсекретар США Ентоні Блінкен заявив 2 червня під час візиту у Фінляндію. Виступ Reuters транслювало в YouTube.

За його словами, основа майбутніх переговорів – стійкі оборонні позиції Києва та його здатність захиститися від будь-якої агресії.

“Саме тому, що в нас немає ілюзій щодо прагнень [президента країни-агресора Володимира] Путіна, ми вважаємо, що передумовою для значущої дипломатії й реального миру є сильна Україна, здатна стримувати та захищати від будь-якої майбутньої агресії. Інвестиції в силу України не шкодять дипломатії – вони прокладають для неї шлях”, – сказав Блінкен.

Припинення вогню, яке зберегло б РФ завойовані території, він назвав “потьомкінським миром”. Глава Держдепу також заявив, що США допоможуть створити “українські збройні сили майбутнього”.

“Це означає – сучасні військово-повітряні сили, інтегровану протиповітряну та протиракетну оборону, сучасні танки і бронемашини, національний потенціал для виробництва боєприпасів, а також навчання й підтримку для зміцнення бойової готовності сил і техніки”, – пояснив держсекретар.

Він також зазначив, що війна, розв’язана Путіним, є “прикладом провалу”.

“Коли ви дивитеся на довгострокові стратегічні цілі й завдання президента Путіна, немає жодних сумнівів: Росія сьогодні у значно гіршому становищі, ніж до повномасштабного вторгнення. Там, де Путін прагнув проєктувати силу, він показав слабкість. Там, де він планував розділити, він об’єднав”, – сказав Блінкен, маючи на увазі міжнародну коаліцію країн, які допомагають Україні.

Контекст:

За даними Пентагону станом на 31 травня, з початку роботи адміністрації Байдена 2021 року США виділили на допомогу в галузі безпеки Україні $38,3 млрд, зокрема $37,6 млрд – від початку повномасштабного вторгнення РФ.

На липневому саміті у Вільнюсі НАТО надасть Україні новий і “дуже сильний” пакет політичної та практичної підтримки. Про це Блінкен заявив 1 червня в Гельсінкі.
Під час саміту країни – члени Альянсу домовляться збільшити витрати на оборону, заявляв 15 травня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Він також зазначав, що завдання НАТО зараз – підтримувати Україну стільки, скільки потрібно.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *