Битва за Україну. День тисяча вісімдесят восьмий 15.02.2025 20:21 Укрінформ Президент: Україна не зніматиме з порядку денного своє членство в НАТО та запропонував створити спільні Збройні сили Європи за участі української армії
Ми зібрали для вас інформацію про тисяча вісімдесят восьмий день Великої війни: чим жили Україна та українці 15 лютого 2025 року.
НАЙВАЖЛИВІШЕ
Мюнхенська конференція
Президент Володимир Зеленський виступив на Мюнхенській безпековій конференції:
– Україна в межах безпекових гарантій від партнерів очікує суворіших санкцій проти Росії, фінансової підтримки армії, розміщення далекобійних ракет і військ на території України.
– Україна ніколи не погодиться на угоди, які укладаються за її спиною та без її участі, і Європа також має бути за столом переговорів.
– Зараз важливо, щоб перша зустріч президента США Дональда Трампа була з українською стороною, а потім – з Путіним.
– Україна не зніматиме з порядку денного своє членство в НАТО
– Україна готує 24 лютого зустріч лідерів країн-партнерів у Києві з метою обговорення миру, гарантій безпеки та майбутнього колективної безпеки.
– План України полягає в тому, щоб тиснути на Росію, готувати гарантії безпеки спільно з партерами і досягти миру в 2025 році.
– Висунув ідею створення спільних Збройних сил Європи за участі української армії, адже період, коли можна було покладатися на США, – лишився у минулому.
– Росія повинна відвести свої війська з території України хоча б на лінію до початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року.
– Цього року Москва планує створити 15 нових дивізій, у які увійдуть до 150 тис. військових.
– У нас є чітка інформація, що цього літа Росія планує відправити війська до Білорусі під приводом "навчань".
Під час спілкування з журналістами сказав:
– Угода зі США про використання українських природних копалин ще не готова. – За його словами, це мають бути інвестиції, пов’язані з гарантіями безпеки.
– За час війни Україна отримала від Німеччини три системи Patriot, а також такі важливі для ППО системи як IRIS-T.
– Україна наполягає на присутності американських військ у миротворчій місії, але це не обов’язково має бути американська піхота.
– Питання виборів підіймає лише Путін, іноді є голоси зі США.
– Ніяких підготовок до мирних переговорів в Саудівській Аравії за участі України немає.
Президент Зеленський і генсек НАТО Марк Рютте обговорили координацію позицій України та НАТО щодо закінчення війни; з премʼєр-міністром Нідерландів Дік Схооф обговорили напрацювання надійних гарантій безпеки та оборонні потреби України.
Спеціальний посланник США Кіт Келлог сказав:
– Що він відповідає за роботу американської адміністрації з українською стороною, тоді як посланник із питань Близького Сходу Стів Віткофф – з російською.
– Американська позиція щодо "мирних переговорів" передбачає участь України, але європейських представників США там не бачать. Президент Володимир Зеленський вважає, що Україна має вирішувати, хто має бути за столом переговорів щодо врегулювання війни.
– Вирішувати, коли проводити вибори, треба всередині України. Це не питання когось іншого.
Європейські країни мають виступати єдиним голосом у питанні припинення російської війни проти України, адже мир у Європі має узгоджуватися Європою – Анналена Бербок, міністр закордонних справ ФРН
Висока представниця ЄС із зовнішньої та безпекової політики Кая Каллас скликає у неділю зустріч глав МЗС країн-членів ЄС, які присутні на Мюнхенській безпековій конференції, з метою обговорення відносин з адміністрацією Трампа та війни РФ проти України – Reuters
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга взяв участь у міністерському засіданні Групи семи і закликав країни Групи семи посилити тиск на Росію задля примушення Путіна до добросовісних переговорів – МЗС.
ЦИТАТИ
Володимир Зеленський, президент України: «Зараз видається, що найвпливовішим членом НАТО є Путін. Тому що його забаганки здатні блокувати рішення НАТО. І це при тому, що саме українська армія зупинила Росію – не країна НАТО, не війська НАТО, а лише наш народ і армія».
Емманюель Макрон, президент Франції: «Якщо Дональду Трампу дійсно вдасться переконати Путіна припинити агресію проти України – це буде чудово. Тоді тільки українці зможуть просувати обговорення міцного й тривалого миру. Ми допоможемо їм у цьому».
ВТРАТИ ВОРОГА
ВІЙНА
За даними Генштабу, між Силами оборони України та російськими загарбниками від початку доби відбулися 176 бойових зіткнень (станом на 16.45), найгарячіші – Куп’янський і Покровський напрямки.
Генеральний штаб ЗСУ ввечері 14.02 підтвердив ураження Повітряними силами ЗСУ опорного пункту росіян поблизу села Єлизаветівка Курської області, з якого запускали дрони для атак у Сумській області – Генштаб.
Українські захисники відбили спробу ворожого штурму біля селища Велика Новосілка Донецької області – 110-та окрема механізована бригада Сухопутних військ ЗСУ
На Покровському напрямку окупанти ховаються в руїнах. Прикордонники-оператори FPV-дронів виявляють противника та знищують, не даючи йому змоги наблизитися до позицій Сил оборони – ДПСУ.
Аеророзвідники підрозділу "Гюрза" батальйону безпілотних систем спільно з бійцями суміжних підрозділів СОУ виявили та знищили на Торецькому напрямку ворожий бліндаж, в якому ховався російський офіцер радіорозвідки – 28-ма окрема механізована бригада імені Лицарів Зимового походу.
Сили оборони збили 33 із 70 безпілотники, 37 ворожих безпілотників-імітаторів локаційно втрачені (без негативних наслідків) – Повітряні Сили ЗСУ.
НАСЛІДКИ ВІЙНИ
Втрати. Воєнні злочини
Станом на 15 годину суботи радіаційний фон на промисловому майданчику біля ЧАЕС не перевищує допустимих значень, працівники ДСНС продовжують ліквідацію наслідків влучання ворожого дрона по укриттю 4-го енергоблоку станції – ДСНС.
НОВИНИ: Україна
Президент України Володимир Зеленський відхилив пропозицію США передати їм близько 50% прав на українські рідкісноземельні корисні копалини, оскільки угода не мала чітких гарантій безпеки зі сторони Штатів – Financial Times.
Наразі немає загрози для довкілля та населення внаслідок влучання дрона у Новий безпечний конфаймент на Чорнобильській атомній електростанції, радіаційний фон моніториться цілодобово – Міндовкілля.
Кабінет Міністрів своїм розпорядженням ухвалив підписати угоду з Європейською організацією публічного права про створення в Україні офісу цієї структури – сайт Уряду.
Інформація про осіб з інвалідністю автоматично вноситиметься до реєстру Оберіг. Кабінет Міністрів ухвалив відповідні зміни у постанови 932 та 559. Завдяки цьому відомості про встановлення або зміну групи інвалідності відображатимуться у застосунку Резерв+ автоматично або за запитом людини, без необхідності проходження медичного огляду та військово-лікарської комісії (ВЛК) – МОУ
Українець Денис Берінчик не зміг захистити звання чемпіона світу за версією Всесвітньої боксерської організації (WBO) у легкій вазі. У титульному поєдинку на Madison Square Garden у Нью-Йорку Берінчик програв американцю Кейшону Девісу – Укрінформ.
***
АТ "Українська оборонна промисловість" і французька компанія Thales International SAS підписали меморандум про створення спільного підприємства – Герман Сметанін, міністр з питань стратегічних галузей промисловості
Державна служба геології та надр України 4 березня проведе треті цьогоріч аукціони, на яких виставить на продаж 8 спецдозволів на розробку ділянок з покладами корисних копалин – пресслужба установи
СВІТ: ДОПОМОГА, САНКЦІЇ, ПОДІЇ
Адміністрація президента США Дональда Трампа допускає, що американські війська можуть бути розміщені в Україні для забезпечення безпеки, пов’язаної з корисними копалинами, якщо буде укладена мирна угода з Росією – NBC News
Держдеп США попросив уряди європейських держав повідомити докладну інформацію щодо озброєння, миротворчих військ і заходів безпеки, які вони могли б надати Україні як частину будь-яких гарантій безпеки для припинення війни з Росією – Financial Times
Прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо запропонував провести термінове засідання Європейської ради, щоб виробити спільну позицію щодо місця Європи у мирних переговорах щодо війни РФ проти України – Euractiv
Віцепрем’єр-міністр України — міністр національної єдності Олексій Чернишов у Мюнхені спільно з керівником Відомства канцлера ФРН Вольфґанґом Шмідтом підписали декларацію про створення першого українського Unity Hub у Берліні – Укрінформ.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї привітав переговори між США і Росією щодо врегулювання війни в Україні і заявив, що Європа має бути залученою до них – Financial Times
США очікують укласти з Білоруссю угоду, згідно з якою країна має звільнити "безліч" політв'язнів, а США послаблять санкції щодо білоруських банків та експорту калію – The New York Times
Західні країни-донори виділили Україні впродовж трьох років війни проти Росії близько 267 млрд євро допомоги, тобто понад 80 млрд євро щороку – пресреліз Кільського інституту світової економіки у ФРН
ВОРОГ
15 лютого через Ла-Манш пройшли шість російських кораблів, серед яких були як військові, так і торговельні судна. Вони перевозили боєприпаси, які раніше використовувалися в Сирії – Reuters.
В московському аеропорту Внуково затримали громадянина США після того, як у його багажі виявили жувальні гумки з канабісом. Його взяли під варту та висунули обвинувачення у контрабанді наркотиків. Йому загрожує від п’яти до десяти років ув’язнення, а також штраф у розмірі 1 мільйона рублів (близько 11 тисяч доларів) – Politico
Підготувала Марина Дмитрів, Київ
Мюнхенська конференція Зеленський Війна з Росією
Источник: www.ukrinform.ua