Фото — facebook.com
Війна в Україні спричинила відчутний поштовх у розвитку технології дронів. Американське видання опублікувало великий матеріал про перспективи та переваги, які пропонує штучний інтелект у цій сфері, та як він допоможе ЗСУ в боротьбі з окупантами.
Джерело: The Washington Post
Україна досягла значного прогресу в розробці дронів на основі ШІ
Видання починає матеріал з опису випробувань на одному з українських полів. Безпілотник, оснащений бомбою, за сценарієм втрачає зв’язок з оператором після того, як його атакували ворожі електронні засоби глушіння. Але замість того, щоб упасти на землю, апарат прискорюється і знищує ціль. Цей дрон уникає долі тисяч інших безпілотних літальних апаратів, покладаючись на нове програмне забезпечення зі штучним інтелектом. Воно враховує електронні перешкоди, що їх застосовує Росія, стабілізуючи й утримуючи літальний пристрій.
Можливості штучного інтелекту допомагають безпілотнику виконати місію, навіть якщо ціль рухається, що є значним покращенням у порівнянні з існуючими безпілотниками, які відстежують лише певні задані координати.
Цю та подібні ШІ-технології для безпілотників розробляє дедалі більше українських компаній, пише видання, допомагаючи українським військовим, які в умовах нестачі зброї протистоять значно чисельнішому й добре оснащеному ворогу.
Покращення швидкості, дальності польоту, вантажопідйомності та інших можливостей мають негайний вплив на полі бою, дозволяючи Україні знищувати російську техніку, підривати пости спостереження і навіть руйнувати частини омріяного президентом Росії Володимиром Путіним Кримського мосту під час операції, проведеної минулого тижня із застосуванням начинених вибухівкою військово-морських дронів, — пише The Washington Post.
Україна, яка не була очевидним місцем для інновацій у сфері безпілотників, перетворилася на “суперлабораторію винаходів”, залучивши інвестиції від відомих бізнесменів, включаючи колишнього виконавчого директора Google Еріка Шмідта. Понад 200 українських компаній, що займаються виробництвом безпілотників, зараз працюють пліч-о-пліч з військовими підрозділами на передовій над удосконаленням дронів, щоб покращити їхню здатність вбивати та шпигувати за ворогом.
Типи безпілотників, що розробляються в Україні, дуже різноманітні. Видання згадує про безшумний ударний дрон “Каратель”, який може непомітно підкрадатися до цілі й скидати на неї досить важкі вантажі, та ще один апарат, який зможе нести чотири бомби сумарною вагою до 10 кілограмів.
Армія дронів
Журналісти Washington Post також згадують про українську програму “Армія дронів”, спрямовану на максимальне використання розвідувальних і ударних безпілотників, щоб компенсувати значну перевагу Росії в повітряній і артилерійській потужності.
Торік, зазначає видання, програма допомогла приватним компаніям підготувати понад 10 000 операторів безпілотників, а протягом наступних шести місяців планується підготувати ще 10 000.
Команда міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова прискорює укладання контрактів на закупівлю безпілотників між компаніями та Міністерством оборони, скорочуючи процес “з двох років до двох місяців”. Про це розповідає співзасновник київського виробника безпілотників Warbirds of Ukraine Дмитро Ковальчук, який вже скористався перевагами спрощеного процесу.