Фото: pexels.com
Космічний телескоп «Джеймс Вебб» показав зображення всіх чотирьох планет-гігантів нашої Сонячної системи — Юпітеру, Сатурну, Урану й Нептуну — у ближньому інфрачервоному діапазоні.
Джерело: Science Alert
Телескоп «Джеймс Вебб» по-новому показав усі чотири планети-гіганти Сонячної системи
Нові зображення Сатурну допоможуть вченим детально вивчити кільця та супутники, що обертаються навколо газового гіганта.
Те, як телескоп побачив Юпітер, показує рідкісні кадри полярних сяйв на планеті та її тонкі кільця. Також видно менш відомі супутники планети — Амальтею та Адрастею.
Останні якісні зображення Нептуну, найвіддаленішої планети від Сонця, зробив «Вояджер-2» ще в 1989 році. Спостереження «Джеймса Вебба» дали вченим змогу вперше за понад 30 років по-новому поглянути на кільця крижаного гіганта, його плями в атмосфері та екватор, чого раніше взагалі не спостерігалося. Це може свідчити про глобальну атмосферну циркуляцію Нептуну.
Хоча Уран доволі схожий на Нептун, але його особливість — це нахил, причини якого поки що важко пояснити. Телескоп виявив складну систему кілець планети й «дивне» світіння атмосфери над полярною шапкою.
Рік роботи телескопа Джеймс Вебб
У свою першу річницю космічний телескоп Джеймса Вебба вже виконав свою обіцянку розкрити Всесвіт, подарувавши людству захоплюючу скарбницю зображень і науки, яка зберігатиметься десятиліттями, — сказала Нікола Фокс, помічник адміністратора наукової місії NASA.
Вона зазначила, що телескоп — інженерне диво, створене провідними вченими та інженерами світу.
Вебб дав нам більш складне розуміння галактик, зірок і атмосфери планет за межами нашої Сонячної системи, ніж будь-коли раніше, заклавши основу для того, щоб NASA лідирувала у новій ері наукових відкриттів і пошуків придатних для життя світів.
Як відомо, космічний телескоп Джеймса Вебба є головною у світі обсерваторією космічної науки, програму телескопа очолює NASA разом зі своїми партнерами, ESA (Європейським космічним агентством) і Канадським космічним агентством.