Мінцифри запустило програму Future Perfect для популяризації англійської мови. Перший крок – безкоштовний доступ для українців до додатка Promova від Genesis. Що вміє додаток та як ним скористатися.
Майже 50% опитаних українців не мають жодних навичок англійської мови, сказав міністр освіти й науки Оксен Лісовий під час презентації програми Future Perfect. Лише 20% – добре володіють нею, додав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Новостворена програма Future Perfect запускається на підтримку законопроєкту про надання англійській мові статусу міжнародної. Президент Володимир Зеленський подав його до Верховної Ради у червні. Зміна статусу англійської мови в Україні – стратегічний крок до повноцінного членства держави в ЄС, ідеться у пояснювальній записці законопроєкту.
У Федорова є більш прагматичне пояснення. На презентації він наводить приклад IT-галузі, яка працює з міжнародних компаніями, що було б неможливо без знання англійської мови. Сукупний експортний виторг від ІТ-послуг за третій квартал 2023 року становить $1,646 млрд. Перший і другий квартали були успішнішими – $1,675 млрд і $1,702 млрд відповідно.
Future Perfect займатиметься популяризацією вивчення англійської. Вона фінансується коштом USAID, UK Aid, Фонду Східна Європа та Mastercard. Для реалізації програми знадобиться від сотень тисяч до мільйонів доларів, сказав очільник Мінцифри Михайло Федоров на презентації.
Заощадити дозволяє співпраця з бізнесом – платформа для вивчення мов від IT-компанії Genesis погодилася безкоштовно відкрити преміум доступ для українців. «Михайло Федоров сам завантажив додаток і впевнився, що він дуже високої якості», – говорить Forbes операційний директор Genesis Артем Копанєв. Як скористатися додатком?
Операційний директор Genesis Артем Копанєв. Фото надано пресслужбою
Про що Promova
Додаток для вивчення мов Promova – модернізована версія застосунку Words Booster, якою керує герой рейтингу Forbes «30 до 30» у 2021 році Андрій Скрипник. Проєкт запустили у 2019 році під парасолькою IT-компанії Genesis, яка інвестувала в нього $1 млн. На ребрендинг підштовхнуло повномасштабне вторгнення й бажання підкреслити українське походження.
Для вивчення слів у додатку доступні 10 мов. Серед них – англійська, іспанська, арабська, китайська, корейська, українська та інші. При реєстрації користувач може налаштувати програму під свій запит: обрати мету вивчення мови, визначити свій рівень тощо.
Основа додатку – самонавчання. Користувач може самостійно вивчати слова, які відсортовані за темами, слухати аудіо файли та повторювати слова та ідіоми для тренування вимови. Окрім самонавчання у додатку також можна записатися на приватні онлайн-заняття з мовними менторами, аби покращити розмовні навички. На сайті доступно більше функціоналу – розмовні клуби та групові заняття.
CEO та співзасновник Promova Андрій Скрипник.
Місячна преміум підписка на додаток коштує майже $60. З 2021 року кількість завантажень виросла удвічі – до 12 млн. Активних місячних користувачів – 1 млн. Найприбутковіші ринки – США, Канада, Велика Британія, Німеччина та Франція. Фінансові показники компанія не розголошує. Виторг у 2021 році – понад $800 000 на місяць.
Для українців Promova надала безкоштовний Premium-доступ до своїх мовних курсів для самостійного опрацювання, а також розмовних клубів безкоштовно на три роки в застосунку і на сайті. Наскільки це збитково для проєкту? До початку повномасштабної війни Україна входила в десятку найбільших ринків для додатка. Станом на жовтень українці становлять лише 24-ту частину всіх користувачів – вони завантажили застосунок 500 000 разів.
Підʼєднати преміум підписку просто – достатньо зареєструватися та підтвердити громадянство України за допомогою «Дія.Підпис». Яка з цього вигода сервісу? «Для нас це не комерційна ініціатива, – каже Копанєв. – Глобальна мета в межах інтеграції – збільшити охоплення».
Один із найпопулярніших додатків для вивчення англійської – Duolingo з 99 млн завантажень, згідно з описом в AppStore. Базова версія програми безплатна, платна версія Super Duolingo коштує $6,99 на місяць. На питання чому вибрали Promova, а не Duolingo, Копанєв відповідає: «Скажімо так, по-перше, дуже важливо, що Promova – це додаток з українським корінням».
Промовисті цифри
Рік заснування: 2019
Засновники: Андрій Скрипник – СЕО та співзасновник, Валерія Вакульська – співзасновниця. Обидвоє – вихідці з компанії Genesis, куди Скрипник потрапив в лютому 2019-го. До цього обіймав посаду технічного директора у дизайн-студії Concepter. Вакульська – CEO Boosters, куди прийшла у листопаді 2019 на посаду маркетинг-директорки
Інвестиції: $1 млн від Genesis
Команда: понад 100 осіб у штаті
Кількість завантажень: 12 млн
Читати більше Згорнути