В РФ від імені українців відправляють погрози мешканцям Закарпаття угорського походження

В РФ від імені українців відправляють погрози мешканцям Закарпаття угорського походження

Фото: facebook.com/dmytro.tuzhanskyi/

Кремль запустив чергову інформаційно-психологічну операцію з розпалювання міжетнічної ворожнечі між українцями та угорцями. Для цього з ранку 26 лютого у соцмережі Telegram розіслали українцям угорського походження повідомлення із погрозами. Про це повідомив директор Інституту центральноєвропейської стратегії Дмитро Тужанський.

– З самого ранку на мобільні номери, що геолокаційно прив’язані до Закарпатської області України, почали надходити повідомлення в месенджері Telegram через бот-систему з однотипним змістом та ідентичним зображенням. Повідомлення надходять з облікових записів з кодами мобільних операторів +7708 (Казахстан) +387 (Боснія та Герцеговина), +996 (Киргизстан). Суть: створити видимість загроз на адресу угорців України та Закарпаття з боку українських націоналістів та спровокувати міжетнічну ворожнечу, – повідомив він.

Текст містить погрози на адресу угорців із закликами забиратися з України. У тексті кілька разів використали фразу “мадярів на ножі” та гасла “Слава Україні”. При цьому Тужанський звернув увагу на кілька важливих деталей. Насамперед тексти неписьменні. Наприклад, угорською мовою не говорять “на ножі”, а говорять дослівно “під ніж”, тобто kés alá. Також скрізь типова помилка однини і множини, коли в одному реченні йде спочатку звернення на “ти”, а потім на “множину”, тобто дослівно це звучить у погрозах як “біжи, зрадники” і т.д.

  • Штучно розпалити ворожнечу між українцями та угорцями на тлі непростих стосунків намагалися вже неодноразово. Загрози через смс, через пошту чи написи балончиком на фасадах будівель з’являються на Закарпатті або приходять на телефони угорців останні кілька років.
  • 28 січня лідер угорської ультраправої партії Mi Hazank Ласло Тороцкаї заявив, що якщо Україна програє війну з Росією та її державність припиниться, то його партія претендуватиме на Закарпаття.
  • Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна налаштована на остаточне вирішення спору з Угорщиною щодо прав нацменшин. Щоб вирішити всі спірні питання, працюватиме спеціальна комісія під егідою МЗС.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *