Протягом трьох років український сектор будівництва працює без хабарів, а держава заощаджує мільярди гривень завдяки прозорій системі обліку й видавання дозвільних документів. Законопроєкт №5655 зробить систему ще прозорішою, на своїй сторінці у Facebook написав віцепрем’єр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
“Українці вже три роки будують без хабарів, а держава економить мільярди – річниця Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Ця сфера завжди вважалася однією з найбільш корумпованих, але цифровізація змінила правила гри – кожен слід фіксується та легко відстежується. Все максимально прозоро”, – написав віцепрем’єр.
За його словами, зараз якісь зловживання зупиняють на етапі зусиль. Так держава заощаджує мільярди гривень щороку. Реальний антикорупційний ефект від цифровізації будівництва становить 1,5 млрд грн на рік. Загалом держава заощадила 9,6 млрд грн завдяки тому, що цифровізація унеможливлює людський фактор, наголосив Федоров.
“За три роки роботи ЄДЕССБ (Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. – “ГОРДОН”) створили понад 2,6 млн цифрових документів, 45 електронних кабінетів. До системи доєдналися 72 тис. архітекторів, інженерів-проєктувальників, енергоаудиторів і органів будівельного контролю. А команда Мінцифри запустила 14 будівельних послуг на порталі “Дія”, якими скористалися вже понад 100 тис. разів”, – розповів віцепрем’єр.
Він проанонсував відкриття нових сервісів, які також мають боротися з корупцією у будівельній сфері.
“Крім того, голова Верховної Ради та профільні міністерства звернулися до Європарламенту. Мета – разом обговорити законопроєкт №5655 та визначити дорожню карту змін, які зроблять сферу будівництва ще прозорішою. Дякую командам Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури й USAID / UK aid проєкт TAPAS Project / “Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах” за спільну роботу”, – наголосив Федоров.
https://www.facebook.com/mykhailofedorov.com.ua/posts/pfbid032mWGSL5gotzfEYQcrqdRjdvwzwtUsTF2uikmwMcEzpPJUPAPW1dX2vKxYypjPYeRl
Контекст:
Верховна Рада підтримала проєкт закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності” у першому читанні 1 липня 2021 року. Автори документа запропонували зміни до шести кодексів і 21 закону. Вони розраховують, що ухвалення проєкту закону не лише дасть змогу знизити корупційні ризики й підвищити публічність і прозорість у цій галузі, а й чітко визначить права, обов’язки, відповідальність учасників будівництва.
1 грудня 2022 року законопроєкт зняли з розгляду парламентом. На його доопрацюванні наполягали Асоціація міст України, мери міст, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), Міністерство культури та інформполітики, Національна спілка архітекторів України.
13 грудня Верховна Рада ухвалила законопроєкт у цілому. За нього проголосувало 228 депутатів. Документ досі на підписі у президента.
Джерело: gordonua.com