Спецпосланець папи римського відвідав Бучу. Він приїхав, щоб вислухати позицію України щодо шляхів досягнення миру

Спецпосланець папи римського Франциска кардинал Маттео Дзуппі 5 червня відвідав Бучу Київської області, повідомила пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

Кардинала супроводжували в Бучі голова Київської ОВА Руслан Кравченко і представники місцевої влади, вони побували, зокрема, біля церкви святого Андрія Первозванного – місця, де під час окупації було поховано 119 мирних жителів.

Як зазначив Кравченко, це перший візит представника папи римського “з питань миру” в Україну. Згідно з релізом, Дзуппі “на власні очі побачив, яку надвисоку ціну українці сплачують за свободу та мир у всьому світі”.

Кардинал прибув сьогодні в Україну з дводенним візитом. Як повідомляв Святий престол, головна мета цієї ініціативи – “детально вислухати українську владу про можливі шляхи досягнення справедливого миру і підтримати жести гуманності, які допоможуть послабити напруженість”.

Контекст:

Ватикан засуджує війну Росії проти України. Папа римський на тлі масового воєнного вторгнення РФ закликав 13 березня 2022 року припинити вбивства безневинних людей в Україні, зосередитися на діалозі й відкрити гуманітарні коридори. Упродовж року Франциск багато разів закликав зупинити вогонь.

Водночас 7 листопада він заявив, що жорстокість російських солдатів, із якою вони діють в Україні, загалом “не властива для російського народу”. Також він згадав російського письменника Федора Достоєвського, котрий, за словами понтифіка, досі “надихає християн на осмислення християнства”.

Такі заяви папи обурили українців. Зокрема, амбасадорка України у США Оксана Маркарова припустила, що папа Франциск неуважно читав Достоєвського, а посол України у Ватикані Андрій Юраш написав, що накази бомбардувати Україну віддають не найманці, а “щирі російські “гуманісти” – послідовники Достоєвського”.

Окрім того, Ватикан уже двічі на Великдень організовував хресний хід зі спільною участю українців і росіян.

26 травня Франциск назвав повернення окупованих українських територій “політичною проблемою”.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *