Саакашвілі: Незважаючи на стан здоров’я, я маю намір дуже активно брати участь у грузинській політиці

Експрезидент цієї країни, який перебуває під вартою в Грузії, громадянин України Михайло Саакашвілі, у якого виникли серйозні проблеми зі здоров’ям, має намір відвідувати всі засідання суду у своїй справі. Заяву про це розмістили від його імені 16 червня у Facebook політика.

“Незважаючи на стан здоров’я, я маю намір дуже активно брати участь у грузинській політиці, паралельно з моєю діяльністю в Україні. Ми не повинні чекати на перемогу України склавши руки, а активно наближати її своїми новаторськими й сміливими діями. Із сьогоднішнього дня маю намір брати участь в усіх “судах”, де фізично зможу”, – ідеться в пості.

Експрезидент Грузії вважає, що на всі рівні країни проникла “зрада Грузії”, а “останньою краплею” він назвав “парад зрадників”, який, на його думку, був 15 червня у Верховній раді грузинського регіону Аджарія.

“Закликаю до об’єднання всі національні, антиросійські сили Європи, зокрема, перш за все, засновану мною партію “Національний рух”, – підкреслив Саакашвілі.

https://www.facebook.com/SaakashviliMikheil/posts/pfbid037r36bTSwfsAjBW6sMCToabB1Yek5F2y5f5UhfXJ1MRiNEpP9769aZVBntRFtE6jsl

15 червня глава уряду Аджарської автономної республіки Торніке Ріжвадзе назвав “програною” російсько-грузинську війну 2008 року, пише JAMnews.

Російсько-грузинська війна розпочалася 8 серпня 2008 року. Бойові дії тривали до 12 серпня включно. 26 серпня 2008 року Росія визнала Південну Осетію й Абхазію як незалежні держави, Грузія вважає їх окупованими територіями.

Із початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну (24 лютого 2022 року) офіційний Тбілісі заявляв про “повну й абсолютну політичну підтримку України”, але відмовився надавати Києву зброю, щоб не стати “стороною у війні”, і не підтримав санкцій проти Росії. РФ може використовувати Грузію як лазівку для обходження санкцій, писала The New York Times.

У лютому 2023 року прем’єр Грузії Іраклій Гарібашвілі заявив, що Україна домагається відкриття Грузією “другого фронту” проти Росії й нібито організувала “дуже багато провокацій”.

Президент України Володимир Зеленський 8 березня подякував за українські прапори учасникам акцій протесту, які розпочалися в Грузії після того, як влада вирішила ухвалити закон про “іноземних агентів”.

Після цього Гарібашвілі заявив, що Зеленський причетний до “деструктивної акції” й “хоче, щоб щось сталося”. Він звинуватив інших українських політиків у зацікавленості в перевороті у Грузії і назвав їх “якимись невдахами”.

Контекст:

Саакашвілі обіймав посаду президента Грузії два строки поспіль у 2004–2013 роках. Незабаром після того, як пішов із посади президента, він покинув країну, жив і працював в Україні. У Грузії проти нього порушили кілька кримінальних справ, його підозрюють у зловживанні владою та переслідуванні політичних опонентів. Ще до повернення в Грузію його заочно засудили до шести років ув’язнення. Сам Саакашвілі кримінальні справи називає політично мотивованими.

1 жовтня 2021 року Саакашвілі повідомив, що повернувся до Грузії. Того самого дня політика затримали й заарештували. Прокуратура Грузії порушила проти нього ще одну кримінальну справу за фактом незаконного перетину кордону.

За час перебування під вартою Саакашвілі кілька разів оголошував голодування. У травні 2022 року його перевели на обстеження до цивільної клініки “Вівамед” у Тбілісі, де він перебуває досі.

1 грудня було оприлюднено результати судово-медичної експертизи стану здоров’я Саакашвілі – вони свідчать, що політик потребує лікування у багатопрофільній клініці в ЄС або США.

Лікарська комісія, яка відвідала Саакашвілі 2 квітня, заявила про погіршення стану його здоров’я. Порівняно з їхнім попереднім візитом 19 лютого експрезидент схуд іще на 4 кг. Окрім цього, медики зафіксували атрофію м’язів, обмеження рухової активності, різке падіння тиску зі 120/90 до 78/40 з утратою рівноваги та координації під час спроби встати, а також значне зниження психічних функцій та депресію.

3 травня Саакашвілі повідомив, що втратив свідомість і ледве уникнув смерті.

Юрій ЗІНЕНКО
редактор, журналіст

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *