Маск особисто просив Трампа скасувати мита, — Washington Post
Фото: Photo by Brandon Bell/Getty Images
Ілон Маск особисто просив Дональда Трампа не вводити високі мита проти інших країн. Про це пише Washington Post із посиланням на два неназвані джерела, обізнані з ситуацією.
Американський бізнесмен та очільник Департаменту ефективності уряду США (DOGE) вів приватні переговори з президентом, але мита все одно було введено.
Американське видання зазначає, що Маск — найбагатша людина світу, ключовий радник Трампа та його політичний донор.
Люди з “орбіти Маска” також зверталися до людей в адміністрації Трампа, включно з віцепрезидентом Джей Ді Венсом, аргументуючи за те, що вони вважають більш розумною політикою вільної торгівлі.
Група бізнес-лідерів працювала на вихідних, щоб зібрати неформальну групу, яка б лобіювала членів адміністрації Трампа щодо більш поміркованої політики, сказав один зі співрозмовників.
До публікації WP Ілон Маск зробив декілька публікацій у соціальних мережах, які говорять про його незгоду з митами. Так, 7 квітня в X він опублікував відео з нобелівським лауреатом з економіки 1976 року Мілтоном Фрідманом, який говорив про переваги міжнародної торгівельної співпраці на прикладі дерев’яного олівця.
5 квітня Маск написав відносно посадовця адміністрації, який був ключовим у розробці тарифних планів, радника Білого дому з питань торгівлі Пітера Наварро, що «ступінь доктора економіки в Гарварді — це погано, а не добре».
Під час заходу за участі віцепрем’єр-міністра Італії Маттео Сальвіні на вихідних Маск також сказав, що він хотів би бачити «зону вільної торгівлі» між Європою та США.
– Зрештою, я сподіваюся, що буде досягнуто згоди, що і Європа, і Сполучені Штати повинні в ідеалі перейти, на мій погляд, до ситуації з нульовими тарифами, — сказав він.
Маск також сказав, що він хотів би більше свободи для людей, щоб пересуватися між країнами Європи та США і працювати в будь-якій з них, «якщо хочуть».
Маск, який є виконавчим директором виробника електромобілів Tesla, давно вважав тарифи шкідливими для бізнес-цілей компанії, яка вважає США та Китай ключовими виробничими та споживчими центрами.
Маск виступав проти мит з часів першого терміну Трампа, коли Tesla подала позов, домагаючись скасування податку на імпорт Tesla з Китаю до Сполучених Штатів.
Один із друзів Маска, інвестор Джо Лонсдейл, написав в X, що останніми днями він стверджував «друзям в адміністрації», що тарифи завдадуть шкоди американським компаніям більше, ніж китайським.
Це найбільша розбіжність між президентом і одним із його ключових радників, який вклав майже 290 мільйонів доларів на підтримку його та інших республіканців на виборах і керує зусиллями US DOGE Service зі скорочення витрат із січня. Маск також не погоджується з іншими членами коаліції Трампа щодо таких питань, як візи H1-B для кваліфікованих іммігрантів і щодо підходу DOGE до державних витрат.
Багато хто підтримував Трампа минулого року, навіть знаючи, що високі тарифи, які він давно обіцяв, можуть бути руйнівними як для індустрії технологій, так і для економіки в цілому, але вони вважали, що такі радники, як міністр фінансів Скотт Бессент, можуть схилити Трампа прийняти більш м’який підхід. Керівники бізнесу також не очікували, що міністр торгівлі Говард Лутнік, який був одним із ключових каналів Маска в орбіті Трампа, буде таким сильним прихильником протекціоністської політики.
Суперечка між президентом і одним із його найвпливовіших радників сталася за кілька тижнів до того, як очікується, що Маск залишить свою посаду в адміністрації. Це також сталося на тлі посилення тиску на Tesla, щоб усунути ознаки падіння попиту — частково викликаного вторгненням Маска в політику. Цього року акції втратили понад 38 відсотків своєї вартості.
Брат Маска та член правління Tesla Кімбал Маск також критикував президента щодо тарифної політики в понеділок.
– Хто б міг подумати, що Трамп буде американським президентом з найвищими податками за кілька поколінь. Завдяки своїй тарифній стратегії Трамп запровадив структурний постійний податок на американського споживача, — написав він в X, соціальній мережі, якою володіє Ілон Маск.
pic.twitter.com/azqwPMa0om
— Elon Musk (@elonmusk) April 7, 2025
- 4 квітня Bloomberg написав, що Ілон Маск, Цукерберг та Безос втратили мільярди доларів через мита Трампа.
- 2 квітня Politico повідомило, що Дональд Трамп попередив соратників, що звільняє Ілона Маска з Білого дому.
Источник: kp.ua