Країни G7 підписали декларацію про оборонні гарантії для України, поки вона не стане членом НАТО – Новини на KP.UA

Країни G7 підписали декларацію про оборонні гарантії для України, поки вона не стала членом НАТО

Фото: Getty Images

Країни G7 на саміті НАТО у Вільнюсі погодили спільну декларацію про підтримку України. Партнери зобов’язалися підтримувати Україну у війні з російською агресією та під час наступних збройних нападів з боку РФ, якщо такі будуть. Текст декларації опублікований на сайті Офісу президента.

Президент США Джо Байден на спільній пресконференції з лідерами “Великої сімки” заявив, що декларація гарантує довгострокові зобов’язання щодо безпеки, не чекаючи вступу України до НАТО. 

– Це розпочинає процес, за допомогою якого кожна з наших націй та будь-яка інша нація, яка бажає взяти участь, буде вести переговори про довгострокові двосторонні зобов’язання щодо безпеки з Україною та перед Україною. Ми допоможемо Україні побудувати потужну, боєздатну оборону на суші, у повітрі та на морі, – сказав Байден.

У тексті декларації йдеться, що країни-гаранти безпеки будуть окремо вести переговори з Україною з метою формалізації домовленостей.

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Ключові моменти декларації:

  • “Ми підтверджуємо, що безпека України є невід’ємною частиною безпеки євроатлантичного регіону”.
  • “Ми вважаємо незаконне і неспровоковане вторгнення Росії до України загрозою міжнародному миру і безпеці, грубим порушенням міжнародного права, в тому числі Статуту ООН, і несумісним з нашими безпековими інтересами. Ми будемо підтримувати Україну в її захисті від російської агресії стільки часу, скільки буде потрібно”.
  • “У разі майбутнього збройного нападу з боку Росії ми маємо намір негайно провести консультації з Україною для визначення відповідних подальших кроків. Ми маємо намір, згідно з нашими відповідними правовими та конституційними вимогами, надати Україні швидку та сталу допомогу у сфері безпеки, сучасну військову техніку на суші, морі та в повітрі, а також економічну допомогу, накласти на Росію економічні та інші витрати, а також консультуватися з Україною щодо її потреб під час здійснення нею права на самооборону, закріпленого у статті 51 Статуту Організації Об’єднаних Націй”. 
  • “На додаток до вищезазначених елементів ми залишаємося відданими підтримці України шляхом притягнення Росії до відповідальності. Це включає в себе роботу над тим, щоб ціна агресії для Росії продовжувала зростати, в тому числі через санкції та експортний контроль, а також підтримку зусиль, спрямованих на притягнення до відповідальності осіб, винних у воєнних злочинах та інших міжнародних злочинах, скоєних в Україні та проти неї, включно з нападами на критично важливу цивільну інфраструктуру”.               Зі свого боку Україна зобов’язується:

a) Робити позитивний внесок у безпеку партнерів та посилювати заходи прозорості й підзвітності щодо партнерської допомоги.

b) Продовжувати реалізацію реформ правоохоронних органів, судової системи, боротьби з корупцією, корпоративного управління, економіки, сектору безпеки та державного управління, які підкреслюють її відданість демократії, верховенству права, повазі до прав людини та свободи ЗМІ, а також виводять її економіку на сталий шлях розвитку.

c) Просувати оборонні реформи і модернізацію, зокрема шляхом посилення демократичного цивільного контролю над збройними силами та підвищення ефективності й прозорості в оборонних установах і промисловості України.

“Ці зусилля будуть продовжуватися в той час, як Україна прямує шляхом до майбутнього членства у євроатлантичному співтоваристві”.

Фото Фото 12 Липня14:56

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *