Асоціація міст України ініціює зустріч із президентом, щоб озвучити спільну позицію громад щодо небезпечності законопроєкту №5655

Очільники громад – члени Асоціації міст України ініціюють зустріч із президентом України Володимиром Зеленським, щоб розповісти про небезпечність законопроєкту №5655 для децентралізації та відновлення громад. Про це йдеться в повідомленні Асоціації міст України.

“6 червня 2023 року ви відповіли під час пресконференції журналісту, що половина органів місцевого самоврядування підтримує законопроєкт №5655, а половина не підтримує. Вважаємо, пане президенте, що вас дезінформують щодо наявності начебто підтримки громадами законопроєкту №5655. Ми, сільські, селищні, міські голови більшості громад України, готові зустрітися з вами й навести аргументи про небезпеку законопроєкту №5655 для децентралізації, процесу відновлення українських громад і безпеки громадян”, – ідеться у зверненні АМУ.

В асоціації наголошують, що у грудні 2022 року АМУ зверталася до президента України з позицією громад щодо законопроєкту №5655, яка полягає в тому, що його необхідно ветувати.

Асоціація міст об’єднує інтереси 608 сіл, селищ і 401 міста.

Голови громад, які входять в АМУ, “вітають відсутність підпису президента України на законопроєкті №5655 як його позицію на боці місцевого самоврядування”, ідеться в повідомленні АМУ.

Фото: auc.org.ua

Контекст:

Верховна Рада підтримала проєкт закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності” в першому читанні 1 липня 2021 року. Автори документа запропонували зміни до шести кодексів і 21 закону. Вони розраховують, що ухвалення проєкту закону не лише дасть змогу знизити корупційні ризики й підвищити публічність та прозорість у цій галузі, а й чітко визначить права, обов’язки, відповідальність учасників будівництва.

1 грудня 2022 року законопроєкт зняв із розгляду парламент. На його доопрацюванні наполягали Асоціація міст України, мери міст, Національна агенція з питань запобігання корупції (НАЗК), Міністерство культури та інформполітики, Національна спілка архітекторів України.

13 грудня Верховна Рада ухвалила законопроєкт у цілому. За нього проголосувало 228 депутатів.

Петиція за ветування законопроєкту набрала необхідні для розгляду президентом 25 тис. голосів протягом першої доби голосування, але вето Зеленський так і не наклав.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *