Нобелівський лавреат Маріо Варґас Льйоса помер у віці 89 років

Поширити Джерело:  The Guardian

У віці 89 років помер нобелівський лавреат, письменник та популяризатор латиноамериканської літератури Маріо Варґас Льйоса.

Головні тези:

  • Померлий Маріо Варгас Льйоса залишив великий творчий доробок та отримав Нобелівську премію.
  • Маріо Варґас Льйоса залишився одним з найвпливовіших письменників Латинської Америки.

Помер письменник Маріо Варґас Льйоса

Про смерть письменника повідомила його родина — Альваро, Гонсало і Моргана Варгас Льйоса. Льйоса "мирно пішов з життя в Лімі… в оточенні своєї сім'ї".

Варгос Льйоса "мирно пішов з життя в Лімі… в оточенні своєї сім'ї", — написали вони.

Причин смерті не називали.

Його відхід засмутить його родичів, друзів і читачів по всьому світу, але ми сподіваємося, що вони знайдуть втіху, як і ми, в тому, що він прожив довге, сповнене пригод і плідне життя і залишив після себе доробок, який переживе його.

Поширити

Української вийшло три його романи:

  • "Свято цапа" від видавництва Фабула у 2024 році,

  • "Скромний герой" у Фоліо в 2014 році,

  • "Поклик племені" від Видавництва Анетти Антоненко у 2022 році.

Письменницька кар'єра Льйоси тривала понад 50 років й за цей час він створив низку романів, театральних п'єс і есеїв. У 2010 році він здобув Нобелівську премію за "картографію владних структур і гостре зображення людського опору, бунту й поразки".

Крім письменницької кар'єри, Маріо Варґас Льйоса розпочинав політичну кар'єру, балотувавшись у президенти Перу. Втім ця спроба стала невдалою, він програв у другому турі Альберто Фухіморі.

З мого політичного досвіду я зрозумів, що я письменник, а не політик. Частково я живу тим життям, яке маю, тому що хотів жити повним пригод життям. Але мої найкращі пригоди більше літературні, ніж політичні, — пояснював письменник.

У 1963 році в Іспанії вийшов його перший роман "Час героя". Історія про вбивство у військовій академії імені Леонсіо Прадо виявилася настільки шокуючою для Перу, що 1000 примірників книги спалили перед входом до академії. В ній Льйоса провів два роки у свій підлітковий період.

В подальших своїх творах він досліджував теми політики, корупції, проблему диктатури в історії Латинської Америки.

Поширити

Источник: online.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *