Програму психологічної реабілітації “Незламна мама” пройшло ще дві групи зі 100 жінок і їхніх дітей. Загалом із 2022 року спільний проєкт допоміг 291 людині – 137 жінкам і 154 дітям – відновитися після воєнних травм. Цю програму започаткувала гуманітарна ініціатива “Рятуємо життя”, яку заснувала компанія “Метінвест”, на початку війни спільно з “Фондом Маша”, повідомили у пресслужбі компанії.
Реабілітація відбувається в оздоровчих центрах у Карпатах і триває три тижні. З осені 2022 року за підтримки “Рятуємо життя” відбулося п’ять заїздів, наступний планують у липні цього року. З мамами й дітьми займаються за окремим розкладом: проводять групові й індивідуальні консультації з психологами, заняття із сімейної психології, тілесну терапію й артмайстерні, організовують екскурсії й походи в гори.
Протягом чотирьох змін програму проходили співробітниці “Метінвесту”, дружини й діти співробітників компанії, які перебували в окупації, втратили членів сім’ї, покинули будинки або мають психологічні травми внаслідок пережитого. Зараз програма розширює допомогу: тепер відновити ментальне здоров’я зможуть також жителі українських міст, де працюють підприємства “Метінвесту” – Запоріжжя, Кам’янського, Кривого Рогу, Покровська й інших. Хто з жителів має потрапити у програму, вирішують місцеві адміністрації.
“Місія проєкту “Рятуємо життя” – фізичне і психологічне відновлення людей. Щоб будувати майбутнє, варто вже зараз подбати про себе, віднайти внутрішні ресурси, що виснажує війна. Як і обіцяли, ми поступово розширюємо масштаби програми “Незламна мама”, і розвиваємо інші формати психологічної допомоги, щоб якомога більше людей мали можливість нею скористатися”, – зазначила директорка зі сталого розвитку та взаємодії з персоналом групи “Метінвест” Тетяна Петрук.
Ініціатива “Рятуємо життя” спільно із Глобальним договором ООН також створює Центри психологічної реабілітації та підтримки для українців, які постраждали внаслідок війни. Перший центр відкриють у Запоріжжі в липні.
Проєкт “Рятуємо життя” заснувала група “Метінвест” у координації з Фондом Ріната Ахметова на початку російського вторгнення в Україну. За 15 місяців проєкт допоміг майже 500 тис. людей у 70 територіальних громадах. Українці отримали приблизно 4200 тонн продуктів і засобів гігієни, а лікарні – медпрепарати, витратні матеріали й обладнання на €250 тис. Також проєкт розвиває напрям протезування для українців.
Джерело: gordonua.com