120–150 українців щодня не випускають із країни, підробляють навіть документи про смерть дружини – прикордонна служба

Українські прикордонники щодня затримують громадян, які незаконно намагаються перетнути державний кордон. Про це речник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко повідомив 4 червня в ефірі національного телемарафону, який транслював канал “Ми – Україна”.

“Щоденно прикордонники затримують близько 20 осіб, які намагаються незаконно перетнути кордон. Це і поза межами пунктів пропуску, і безпосередньо в пунктах пропуску. Також наголошую, що щоденно близько 120–150 осіб отримують відмову у перетині кордону, оскільки вони не відповідають умовам перетину кордону”, – сказав він.

Речник ДПСУ зазначив, що це стосується громадян, які не підпадають під винятки для перетину кордону, прописані у рішеннях Кабінету Міністрів України.

“У більшості мова, власне, йде про чоловіків у віці від 18 до 60 років”, – пояснив Демченко.

За його словами, у пунктах пропуску чоловіки намагаються використати для виїзду з України підроблені документи, зокрема з військкоматів, а також про те, що мають трьох дітей.

“Як не прикро, надаються інколи і свідоцтва про смерть дружини, оскільки батькам-одинакам також дозволено перетинати кордон. Тому всі ці документи, які чоловіки надають для перевірки, наші військовослужбовці детально перевіряють, щоб установити, чи не мають вони ознак підробки”, – наголосив Демченко.

Контекст:

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 2 травня – до 18 серпня.

Воєнний стан передбачає, зокрема, заборону на виїзд за кордон чоловіків віком 18–60 років, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації, крім особливо обумовлених винятків. 16 серпня президент у відповідь на петицію із закликом зняти заборону на виїзд чоловіків заявив, що це відбудеться лише після закінчення дії воєнного стану.

Відповідно до ст. 336 Кримінального кодексу України, ухилення від призову на військову службу під час мобілізації карають позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

Юрій ЗІНЕНКО
редактор, журналіст

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *