Біль у шиї може виникнути раптово. Зазвичай він проходить протягом декількох днів або тижнів. Але майже до половини тих, хто хоча б раз з ним стикався, біль повертається знову. Більшість звинувачує у цьому позу, в якій людина сидить за робочим столом або відпочиває, але експерти стверджують, що це далеко не завжди так. Тому і способи боротьби з проблемою не повинні обмежуватися лише усуненням цього фактору, інформує Ukr.Media.
Вчені стверджують, що хронічний біль не може виникнути тільки з-за неправильної пози. Був проведений ряд експериментів, результати якого показали, що больові відчуття в шиї частіше проявляються у людей, які сплять менше належних годин, ведуть малорухливий спосіб життя і часто знаходяться в стані стресу. Якщо врахувати цю інформацію, можна зробити висновок, що зручні робочі столи, стільці та крісла для гарної постави та інші пристосування не допоможуть запобігти виникненню болю в шиї. Для цього необхідно почати займатися спортом і намагатися спати не менше 7-8 годин на день.
Паралельно ряд інших фахівців проводили ще один науковий експеримент. У ньому взяли участь близько 1 тисячі підлітків. Протягом деякого часу вчені спостерігали за юними учасниками. У підсумку вони розділили їх на дві категорії. Підлітки з першої групи завжди сиділи прямо, а другої не стежили за своєю поставою. В кінці дослідження, фахівці прийшли до висновку, що положення спини дітей, ніяк не впливає на здоров'я шиї. Водночас був виявлений зв'язок між больовими відчуттями та настроєм. Ті, хто часто недосипав, не займався спортом і перебував у поганому настрої більшу частину часу, мали більший ризик зіткнутися з хронічним болем. Ця ж проблема наздоганяє тих, хто часто потрапляє в стресові ситуації та хоча б раз відчував неприємні відчуття і скутість м'язів в районі шиї.
Джерело: ukr.media